TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MWC2023 okiem MiŚOT

Mobile World Congress w Barcelonie to największe w Europie targi technologii mobilnych, na których można znaleźć także nowości ze świata internetu światłowodowego. Pojawiają się tu najważniejsi dostawcy z całego świata oraz fascynaci nowoczesnych technologii. W tym roku byli wśród nich także przedstawiciele Grupy MiŚOT.

Najwięcej w kontekście MWC mówi się w kontekście premier nowych urządzeń i rozwiązań. Tutaj swą europejską premierę mają najczęściej flagowe telefony czołowych producentów.

Reprezentacja Grupy MiŚOT w Barcelonie miała jednak inny cel niż poznawanie najnowszych smartfonów.

– Zależało nam na odwiedzeniu wszystkich wystawców, a na ich stoiskach szukaliśmy rozwiązań sprzętowych i usługowych, które mogłyby nam pomóc w przygotowaniu kolejnych projektów dla małych i średnich operatorów – mówi Paweł Białas, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w Grupie MiŚOT.

Paweł Białas na MWC2023

Z tego punktu widzenia szczególnie istotne jest to, że na MWC można zapoznać z wieloma urządzeniami, które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży.

MWC2023 odbywał się na terenie ośmiu obszernych hal wystawienniczych.

– Z zaciekawieniem oglądaliśmy każdego wystawcę, które oferował usługi IoT, niestety zauważalne było to, że niewielu wystawców miała rozwiązania IoT oparte o LoRaWAN – stwierdza Paweł Białas.

Większość producentów i dostawców upatruje przyszłości rozwoju technologii internetu rzeczy głównie w 5G. Targi zauważalnie skupione były właśnie na nich.

Targi przyciągnęły ogromną liczbę odwiedzających z całego świata.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...