TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MSS gotowa dopiero w listopadzie

Zarząd województwa małopolskiego wyraził zgodę na zmianę terminu zakończenia realizacji projektu Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS), realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, z  30 września 2015 roku na 30 listopada 2015 roku – poinformował Hyperion.

To już druga prolongata dla tego projektu, na jaką zgodził się zarząd województwa małopolskiego. Pierwotnie budowa MSS miała zostać sfinalizowana pod koniec czerwca tego roku, ale w ubiegłym roku spółka uzyskała odroczenie na trzy miesiące, co okazało się terminem zbyt krótkim.
W ramach realizacji projektu MSS powstaje sieć światłowodowa na terenie województwa małopolskiego o długości 3 150 km, z czego około 850 km to sieć szkieletowa, a 2 300 km – sieć dystrybucyjna, w skład której wejdzie 19 węzłów szkieletowych oraz 246 węzłów dystrybucyjnych.
Warto jednak zaznaczyć, że choć cała sieć ma mieć ponad 3 tys. km, to około 1800 km zostało wydzierżawione od Orange Polska na zasadach IRU.
Źródło: Hypeiron, TELKO.in
Zdjęcie: expressilustrowany.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...