TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

[MiŚOT PING 47] Podsumowanie Zjazdu MiŚOT i Konferencji KIKE

Zjazd MiŚOT & Konferencja KIKE Historyczne wydarzenie!

To była zdecydowanie wyjątkowa konferencja! Zjazd MiŚOT i XXV Konferencja KIKE niewątpliwie przejdzie do historii z co najmniej 7 powodów:
#1 Ponad 940 uczestników! Jeszcze niedawno „dobicie” do 600 było wyzwaniem, więc otrzymać tak wielkie zaufanie od Was, że przyjechaliście do Łodzi do hotelu Double Tree by Hilton, stało się dla nas wielkim wyróżnieniem. Dziękujemy!
#2 Aż 4 ścieżki tematyczne równolegle przez 2 dni i aż 11 warsztatów w dniu „zero” pokazało, że najlepiej byłoby posiadać umiejętność bilokacji, by czerpać z interesujących prelekcji i szkoleń garściami.
#3 Ogromny projekt MiStrategia Stowarzyszenia e-Południe: jesteśmy przekonani, że nie ma nikogo, kto nie zobaczyłby naszych aktywistów, którzy w koszulkach z napisem „MiStrategia” z dumą chodzili po korytarzach, występowali na scenie oraz świetnie się bawili podczas before party, na którym energetycznie zagrał Wojtek Cugowski z zespołem. Dodatkowo, wieloletni horyzont działań wspierających MiŚOT-ów, ze wsparciem na każdym etapie rozwoju (MiWiedza, MiSzkolenia, MiWsparcie, MiCRM, MiMarketing, MiMarket) i… w przyszłości (MiKonsolidacja). Stowarzyszenie e-Południe przedstawiło także oficjalną informację o rozpoczęciu procesu uruchomienia spółki, do której zaprosimy wspierających i budujących do tej pory potencjał EPIX MiŚOT-ów, jako akcjonariuszy. EPIX S.A. będzie pełnił rolę producenta i dostawcy hurtowego usług dla operatorów, a także animatora projektów technicznych Grupy e-Południe. Stowarzyszenie przedstawiło również pierwsze 4 podmioty, które utworzyły grupę roboczą, która będzie pracować nad tworzeniem zasad i procedur, ale także podpisały list intencyjny jako pionierzy w projekcie. Krok 1. – MISTRATEGIA.
#4 Premiera fundacji Lokalni wraz ze startem projektu, gdzie właśnie wokół idei lokalności firmy będą razem budowały swoją tożsamość, wartości i wspólny marketing – LOKALNI.
#5 Genialne sceny z kultowych polskich filmów zagrane… przez uczestników naszej konferencji! Takiej zabawy i takich emocji jeszcze nie było. Nie ukrywamy dumy, że decyzją publiczności w trakcie Wieczornej Gali było 1. miejsce właśnie dla naszej MiStrategicznej ekipy e-Południa!
#6 Emocji nie zabrakło również podczas wręczania statuetki Tele.Odpowiedzialnego Roku 2019 dla firmy INTERKONEKT, której mottem jest „łączenie ludzi z prędkością światła” – ich działania pokazują, że znaczy to dla nich dużo, dużo więcej niż tylko świadczenie usług telekomunikacyjnych.
#7 Niesamowitą niespodzianką była wielka życzliwość i zrozumienie ze strony Pani Minister Wandy Buk, która została również uhonorowana nagrodą KIKE Connector za jej wkład w działania w środowisku MiŚOT. Dużą radością dla nas było także docenienie firmy Leon sp. z o.o. z Rybnika, która otrzymała nagrodę KIKE Innowator za swoje działania na rzecz wszystkich MiŚOT, które są inspiracją dla innych, dbając o podniesienie jakości usług i promocję dobrych praktyk.

Nie było dotychczas lepszej konferencji dla naszego środowiska – podsumował Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe. – Nie chodzi tu jednak tylko o liczbę uczestników, ale o wszystko, co się w związku z nią wydarzyło.

A dla Ciebie, z jakich powodów przejdzie do historii?

~~~~

Z przyjemnością informujemy, iż kontynuując strategię wspomagania rozwoju Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT), rozpoczynamy kolejną edycję projektu „D-Link dla MiŚOT”.

Jego założeniem jest uzyskanie najlepszych możliwych warunków zakupu nowego, profesjonalnego sprzętu firmy D-Link – przełączników DGS-3130-30S/SI, DGS-3130-54S/SI, DXS-3400-24SC.

OFERTA TYLKO DLA POSIADACZY KONTA EPID

~~~~

Tygodniówka z EPIX: 

Z przyjemnością informujemy, iż do grona Uczestników EPIX.Warszawa-KIX dołączył portem 10G MiŚOT WIFI.KLODZKO.PL z Kłodzka.

Z przyjemnością informujemy, iż MiŚOT GBN.PL z Mławy dokonał upgrade’u styku z EPIX.Katowice do 10Gbps.

Z przyjemnością informujemy, iż MiŚOT STUDIO WIK z Rabki Zdrój jest kolejnym Uczestnikiem:

  • posiadającym drogi transmisyjne, do EPIX.Warszawa oraz EPIX.Katowice i realizowane przy pomocy niezależnych łączy,
  • realizującym redundancję z wykorzystaniem usług IP EPIX w dwóch węzłach.

[STUDWIK] dołączył do EPIX.Warszawa portem wirtualnym.

~~~~

Na ISP Forum w tym tygodniu pojawiło się kilka nowych dyskusji. Waszej uwadze polecamy między innymi poniższe tematy:

Na czym Bird? – soft /LINK/

Wymiana PIM-a – interfejsy 10G /LINK/

Panele fotovolt a agregat z autostartem i SZR /LINK/

Sznurki kontra wiewiórki /LINK/

~~~~

Zapraszamy również do lektury artykułów opublikowanych na stronie ICT Professional:

Zjazd MiŚOT & Konferencja KIKE – historyczne wydarzenie! /LINK/

Kształcić najlepszych specjalistów cyfrowej gospodarki /LINK/

Nowe stawki za transmisję danych w roamingu /LINK/

[Z ostatniej chwili] Marek Zagórski pozostaje Ministerem Cyfryzacji /LINK/

Wysokość wskaźnika rocznej opłaty telekomunikacyjnej w 2020 roku bez zmian /LINK/

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze