TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Microsoft traci pracowników na rzecz Facebooka przez metaverse

Powstanie metaverse to rywalizacja o specjalistów AR i VR. Microsoft traci swoich pracowników zajmujących się okularami HoloLens. Większość z nich przechodzi do Meta, by pracować nad jej produktami.

Od jakiegoś czasu firmy inwestują w technologię potrzebne do powstania metaverse. To nie tylko Meta- Facebook i jej gogle Project Cambria. W tym roku premierę ma mieć PlayStation VR 2. Apple natomiast chce zaprezentować pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości swojej produkcji.

Nie ma wątpliwości, że okulary AR czy gogle VR to przyszłość.

Do tego potrzebni są specjaliści zajmujący się tą technologią. Firmy inwestujące w VR i AR o nich walczą. Wall Street Journal podał, że Microsoft z zeszłym roku stracił około 100 pracowników zajmujących się AR HoloLens. Znaczna część z nich (40) przeszła do Meta, gdzie zaoferowano wyższe zarobki.

Microsoft stracił np. Chaliego Hana odpowiedzialnego za zbieranie opinii od użytkowników czy Josha Millera pracującego przy wyświetlaczach montowanych w HoloLens.

Microsoft zastanawiał się nad zmniejszeniem finansowania działu AR z uwagi na obecne trudności. Jednak firma wygrała kontrakt na wykorzystanie tej technologii w amerykańskiej armii. Bez uzupełnienia kadry będzie trudno sprostać wyzwaniu. Już teraz pracownicy narzekają, że zwiększono im pracę.  Specjaliści AR i VR są zatem na wagę złota. Źródło: komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...