Microsoft OneDrive. Prosta zmiana, która ułatwi pracę

620
fot. OneDrive

Chmura Microsoft OneDrive, która domyślnie jest zintegrowana z Windowsem 10, zyskała nową opcję. Te osoby, które pracują w zespołach, docenią tę zmianę szczególnie.

Od teraz, zarówno w Eksploratorze plików w Windows 10, jak i w Finderze na macOS-ie, można wyświetlić historię wersji danego pliku, a tym samym sprawdzić, kto i kiedy ostatnio go edytował.


Będzie to spore ułatwienie w codziennej pracy. Dotychczas, aby dotrzeć do podobnych informacji, konieczne było zalogowanie się w przeglądarce i dotarcie do tego samego dokumentu z poziomu webowego OneDrive’a. Teraz wystarczy skorzystać z kontekstowego menu, gdzie wyświetlanie historii wersji można znaleźć tuż obok opcji rezygnacji z działania funkcji pliki na życzenie w przypadku konkretnego dokumentu.


Dzięki nowemu podglądowi możliwe jest także przywracanie poprzednich wersji dokumentu. W tym celu wystarczy kliknąć na wybrany etap rozwoju pliku.

Nie wszyscy użytkownicy widzą jeszcze te zmiany. Microsoft zapewnia, że jeszcze w maju opcja ta stanie się ogólnie dostępna.

OneDrive udostępnia każdemu 5 GB na dane. Za niecałe 8 zł miesięcznie można zwiększyć limity do 100 GB. 10 razy więcej otrzymują użytkownicy pakietu Microsoft 365.

Źródło: dobreprogramy.pl