Metaverse tonie

49

Spółka Meta Platforms Inc., właściciel Facebooka oraz platformy Meta, opublikowała raport finansowy za III kwartał 2022 roku. Słabe wyniki firmy odbiły się w branży szerokim echem, powodując spadek wartości cen akcji o ponad 20 proc. w kolejnych godzinach po publikacji zestawienia.

Wygląda na to, że lansowane przez Marka Zuckerberga metawersum nie zachwyciło. Wirtualny świat jest kreaowany na idealną przestrzeń, aby korzystać z rozrywki lub prowadzić spotkania biznesowe, ale obecnie Metaverse jest częściej przedmiotem żartów, chociażby w chwili, gdy marketingowcy Mety anonsowali, że awatary użytkowników otrzymały wirtualne nogi, niż obiektem zachwytów.

Firma ogłosiła, że jej przychody w III kwartale br. wyniosły 27,7 mld USD, co oznacza spadek o 4 proc. rok do roku. Raport wskazuje, że dochód z działalności operacyjnej spadł o 46 proc. Nieznacznie wzrosła natomiast liczba dziennych aktywnych użytkowników Facebooka.

Brak użytkowników i malejące zainteresowanie usługą powinno wywołać niepokój wśród właścicieli Mety. Innego zdania jest Mark Zuckerberg, który odniósł się do ujawnionych danych i powiedział, iż pomimo kilku wyzwań, firma ma solidne fundamenty do dalszych prac.

Zdaniem redakcji ISPortal.pl trudno jednak nie zauważyć, że Metaverse jest niewypałem.