TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MEDIAKOM zwraca się do TVP: “wszyscy powinni móc oglądać EURO na równych warunkach”

ZPMEIT MEDIAKOM skierował do zarządu TVP S.A. pismo dotyczące warunków reemisji w sieciach kablowych programu TVP 4K. Operatorzy kablowi chcą, aby wszyscy Polacy mieli możliwość obejrzenia mistrzostw UEFA EURO 2020 na równych warunkach.

MEDIAKOM – w wyniku braku odpowiedzi ze strony TVP – zdecydował się upublicznić swoje pismo. Treść jest następująca:

“Publiczna telewizja, która nabyła prawa do emisji jednej z ważniejszych dla wielbicieli piłki nożnej imprezy sportowej, jaką są mistrzostwa UEFA EURO 2020 żąda od części odbiorców telewizji  zapłaty ze jej obejrzenie.

Z uwagi na niezrozumiałe zasady dystrybucji kanału TVP4K i tym samym pokrzywdzenie części Polaków, operatorzy kablowi zrzeszeni w Związku Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji MEDIAKOM wystosowali list do Zarządu TVP S.A. o zmianę zasad dystrybucji nadań z imprezy w sposób gwarantujący wszystkim Polakom równy do nich dostęp.

Ponieważ Zarząd ZPMEiT MEDIAKOM do chwili wysłania niniejszego komunikatu nie otrzymał żadnej odpowiedzi ze strony TVP, dlatego zdecydował o upublicznieniu treści listu licząc, że dotrze on tą drogą do osób odpowiedzialnych w TVP S.A. za podejmowanie decyzji w tym zakresie.

Jest jeszcze czas na zmianę decyzji ze strony TVP i danie wszystkim Polakom możliwości cieszenia się z obejrzenia tak znaczącej imprezy sportowej, zwłaszcza w czasach kryzysu, który dotknął wszystkich z nas.”

W swoim pierwszym meczu reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 2:1.

Źródło: mediakom.net.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...