Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Maszt przy cmentarzu i walka o 5G

W Wieruszowie w sąsiedztwie cmentarza powstaje maszt telekomunikacyjny. Operator stawia kolejna konstrukcję i możliwe, że to już pierwszy efekt wdrażania w kraju 5G.

Nowy maszt telefonii komórkowej powstaje w Wieruszowie przy ul. Bolesławieckiej, w sąsiedztwie cmentarza. Nowa konstrukcja należy do Plusa. Już teraz Wieruszów jest w zasięgu sieci „5G Ultra”, podobne możliwości dotyczą części Ostrzeszowa, Grabowa nad Prosną i Międzyborza.

W Bralinie i powiecie wieluńskim użytkownicy korzystają z opcji „5G na zewnątrz” czy „5G wewnątrz budynków”. Pozostałe obszary regionu posiadają dostęp do systemu 4G/LTE, ale możliwe, że nowy maszt to zmieni.

5G Ultra to pionierskie rozwiązanie sieci Plus, dzięki któremu maksymalna szybkość technologiczna sieci zwiększy się z 600 Mb/s do 1 Gb/s. Oznacza to jeszcze lepszy i szybszy Internet 5G – przekonuje operator.

5G w Wieruszowie

W Wieruszowa i Kępna swoją ofertę 5G ma także sieć Play. Działa tam 5G czy 5G READY, chociaż niektóre obszary objęte są 4G LTE Ultra.

Również T-Mobile informuje o swojej technologii 5G na terenie Wieruszowa. W przypadku tego operatora podobnie jest w Galewice, Sokolniki czy Łubnice.

Źródło: tugazeta.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

E-Doręczenia – termin wprowadzenia przesunięty

Ministerstwo cyfryzacji zmieniło termin wprowadzenia e-Doręczeń. Organy administracji rządowej, jednostki samorządu terytorialnego, adwokaci czy...

Czy asystenci głosowi przestaną być potrzebni? Co ich zastapi?

Asystenci głosowi mieli ułatwiać korzystanie ze sprzętu, ale obecnie nie są oni tak „smart”,...

Rzecznik MŚP pochyla się nad kosztami raportowania ESG

Od początku tego roku obowiązuje dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Wprowadziła ona nowe...

Zakopiański Zjazd MiŚOT oczami uczestników

Minęły dwa tygodnie od Zjazdu MiŚOT w Zakopanem. Był to czas na podsumowanie wydarzenia....