TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Maszt przy cmentarzu i walka o 5G

W Wieruszowie w sąsiedztwie cmentarza powstaje maszt telekomunikacyjny. Operator stawia kolejna konstrukcję i możliwe, że to już pierwszy efekt wdrażania w kraju 5G.

Nowy maszt telefonii komórkowej powstaje w Wieruszowie przy ul. Bolesławieckiej, w sąsiedztwie cmentarza. Nowa konstrukcja należy do Plusa. Już teraz Wieruszów jest w zasięgu sieci „5G Ultra”, podobne możliwości dotyczą części Ostrzeszowa, Grabowa nad Prosną i Międzyborza.

W Bralinie i powiecie wieluńskim użytkownicy korzystają z opcji „5G na zewnątrz” czy „5G wewnątrz budynków”. Pozostałe obszary regionu posiadają dostęp do systemu 4G/LTE, ale możliwe, że nowy maszt to zmieni.

5G Ultra to pionierskie rozwiązanie sieci Plus, dzięki któremu maksymalna szybkość technologiczna sieci zwiększy się z 600 Mb/s do 1 Gb/s. Oznacza to jeszcze lepszy i szybszy Internet 5G – przekonuje operator.

5G w Wieruszowie

W Wieruszowa i Kępna swoją ofertę 5G ma także sieć Play. Działa tam 5G czy 5G READY, chociaż niektóre obszary objęte są 4G LTE Ultra.

Również T-Mobile informuje o swojej technologii 5G na terenie Wieruszowa. W przypadku tego operatora podobnie jest w Galewice, Sokolniki czy Łubnice.

Źródło: tugazeta.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...