Mapa Inwestycji – sprawdź, jakie inwestycje zrealizowano w Twojej gminie i ile kosztowały

379

 

Premier Mateusz Morawiecki i minister cyfryzacji w piątek w Zabrzu zaprezentowali stworzoną w Ministerstwie Cyfryzacji interaktywną Mapę Inwestycji. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu każdy może sprawdzić, jakie działania na ich terenie zrealizowano z pieniędzy publicznych.

Stworzona w Ministerstwie Cyfryzacji Mapa Inwestycji prezentuje projekty, programy i inwestycje realizowane po 16 listopada 2015 r. – rozpoczętych lub kontynuowanych po tej dacie. Dane przedstawiają środki wydatkowane z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Premier Mateusz Morawiecki:

Ogólna wartość prezentowanych na Mapie inwestycji to prawie 561 miliardów złotych. Wartość dofinansowania z budżetu państwa to ponad 453, 5 miliarda. Od chwili przejęcia władzy przez obecny rząd z funduszy rządowych zrealizowaliśmy 40,8 tysięcy inwestycji gminnych, 4,4 tysięcy – powiatowych, ponad 2 tysiące inwestycji wojewódzkich i 2,8 tysięcy – ogólnopolskich. Wszystkie z nich można sprawdzić na Mapie

Inwestycje z zakresu cyfryzacji to ważna część Mapy Inwestycji.

– To co różni nasze inwestycje od tych z zakresu np. infrastruktury to fakt, że nasze działania są często niewidzialne, choć niemniej ważne niż np. drogi – powiedział minister Marek Zagórski. – Od cyberbezpieczeństwa, przez budowę Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, po zajęcia komputerowe dla seniorów – to wszystko inwestycje z zakresu cyfryzacji – dodał szef MC.

Mapa Inwestycji to element portalu Gov.pl, który powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach.

– Mapa Inwestycji doskonale realizuje ten cel. Dzięki niej nowoczesna Polska dociera nawet do najmniejszych miejscowości – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

[źródło: gov.pl]