TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MAC broni ePUAP-u

Dwa dni temu opublikowaliśmy zdanie Dziennika Gazety Prawnej na temat dalszych losów elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. Na odpowiedź Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nie trzeba było długo czekać. Dziś przedstawiamy stanowisko ministerstwa.

W dzisiejszym w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł Sylwii Czubkowskiej „ePUAP opóźniony czy wyrzucony?” w którym autorka mija się z prawdą. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, ePUAP 2 w środowisku testowym został uruchomiony 1 lipca. Jest rzeczą naturalną, że działające systemy informatyczne podlegające usprawnianiu i modyfikacji, przechodzą do tzw. stanu produkcyjnego przez środowisko testowe.
Informuję, że ePUAP działa, a korzystający z niego użytkownicy poprosili o możliwość wypróbowania produktu w wersji testowej. Ilość korygowanych błędów, o której pisze autorka, świadczy o dokładnym i kompleksowym procesie instalowania systemu, a nie jak napisano o skali problemu. Obowiązkiem konstruującego system jest sprawdzanie i eliminowanie ewentualnych błędów.
Kolejne usługi wprowadzane przez administrację systematycznie będą zwiększać ilość zainteresowanych posiadaniem konta w ePUAP i analogicznie profilu zaufanego. Warto także zaznaczyć, co w artykule zostało poddane politycznemu uproszczeniu, że działalność MAC to zdecydowanie więcej kierunków poszczególnej aktywności. Zapoznać się z nimi można na stronie ministerstwa (https://mac.gov.pl/co-robimy).

 
Źródło: MAC
Zdjęcie: mac.gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...