LoVo – Microsoft Silver Partner

Ponad dwa lata współpracy, stałe podnoszenie kwalifikacji zespołu, duża aktywność sprzedażowa oraz zaangażowanie, zaowocowały tytułem Microsoft Silver Partner dla LoVo.

Nasza Technologia, Twój Biznes – to hasło towarzyszy LoVo od momentu wprowadzenia na rynek rozwiązań chmurowych dla telekomunikacji stacjonarnej oraz tej realizowanej z wykorzystaniem technologii VoIP (Voice over Internet Protocol). Specjaliści LoVo od programowania oraz telekomunikacji tworząc chmurowe rozwiązania infrastruktury centralowej rozpoczęli erę wirtualizowania i cyfryzowania rozwiązań telekomunikacyjnych.

– Chmura w telekomunikacji i telekomunikacja w chmurze to dla LoVo codzienność i praktyka od ponad 10 lat – stwierdza Krzysztof Kornacki, członek Zarządu LoVo. – Byliśmy i jesteśmy dumni, gdy mówi się o nas, że znamy się na tym co robimy i że jesteśmy w grupie liderów technologii w telekomunikacji i rozwiązaniach VoIP.

W ramach rozwiązania jakim jest Microsoft Teams, LoVo wspierało partnerów firmy Microsoft oraz ich klientów w integracji Teams z publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi w Polsce i na Świecie. LoVo dawało Teams’om „głos”.

– Nasza kooperacja z partnerami firmy Microsoft będzie teraz bardziej efektywna, szybsza i optymalna – mówi Krzysztof Kornacki. – Będziemy razem sprawniej obsługiwać klientów polskich jak i zagranicznych. Unified Communications jako rozwijająca się kultura pracy wymaga sprawności komunikacyjnej na najwyższym poziomie. Internet nie zna granic. Unified Communications nie zna granic. MS Teams daje więc możliwość maksymalnego wykorzystania technologii. Krajowe i międzynarodowe partnerstwa LoVo w obszarze telekomunikacji, współpraca z największymi operatorami telekomunikacyjnymi świata, integracja z publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi sprawią, że z udziałem LoVo bezgraniczne staną się też połączenia telekomunikacyjne w obszarze Microsoft Teams. Zapraszamy do współpracy wszystkich partnerów i dystrybutorów firmy Microsoft w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych. Zapraszamy do współpracy klientów, którzy chcą zmienić jakość pracy zespołowej i biurowej i nadać jej nowy wymiar z oparciu o rozwiązania firmy Microsoft – dodaje.

Spółki LoVo działają na rynku telekomunikacyjnym od kilkunastu lat. W październiku 2012 r. spółki Telekomunikacja Bliżej S.A., Telekomunikacja Bliżej Sp. z o.o., Media Nowej Generacji i TeleKontakt24 Sp. z o.o., połączyły swoje siły na rynku usług telekomunikacyjnych. Spółki zmieniły swoje nazwy na LoVo S.A., LoVo Telekomunikacja Bliżej Sp. z o.o., LoVo Sp. z o.o. oraz LoVo TeleKontakt24 Sp. z o.o., tworząc tym samym LoVo.

Wraz z rozwojem rozpoczęty został proces dywersyfikacji punktów styku sieci z operatorami poprzez budowanie styków w kilku kolokacjach. Aktualnie mamy kilka centralnych punktów kolokacyjnych, w których wybudowaliśmy FPSS ze wszystkimi największymi krajowymi i zagranicznymi operatorami, co pozwala nam zachować wysokie bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.

Ekspansja spółek na rynku hurtowym rozpoczęła się w 2006 r.