TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kraków: Latarnie aktywowane SMS-em

Mieszkańcy Tarnowa, żeby korzystać ze światła latarni, musza wysłać SMS-a. Dotyczy to użytkowania Parku Biegowego na Górze św. Marcina. Jeśli ktoś chce tam biegać i chce, by w tym czasie park był oświetlony, to za pomocą SMS-a uruchamia światła na godzinę.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie postanowił, że latarnie w Parku Biegowym na Górze św. Marcina, przy ulicy Harcerskiej nie będą się paliły przez cały czas. Zapalać będą je ci, którzy tego potrzebują, poprzez usługę SMS. Żeby korzystać z oświetlenia przez godzinę, należy wysłać SMS o treści „Biegam” na numer 500-400-407.

– Wprowadziliśmy innowacje polegającą na indywidualnym włączaniu [red. światła] – w razie potrzeby – poprzez wysłanie sms – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Wyjaśnia też, że czasowe uruchamianie światła zostało wprowadzone zgodnie z sugestią jednego z mieszkańców. Zwrócił on uwagę, że w parku biegowym światło nie musi się palić cały czas, także wtedy, gdy nikt z parku nie korzysta.

Wysyłasz SMS-a i staje się światłość

Gdy do systemu trafia poprzez SMS informacja o tym, że ktoś w parku biega i potrzebuje światła, uruchomi on oświetlenie na godzinę. Do wysyłającego SMS-a prześle także potwierdzenie realizacji zapotrzebowania o treści:

Oświetlenie Parku Biegowego zostało uruchomione na 60 minut.

Jeśli ktoś chciałby korzystać z oświetlonego parku dłużej, musi wydłużyć działanie lamp wysyłając kolejnego SMS-a. w przypadku problemów technicznych trzeba je zgłaszać pod numerem telefonu Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Źródło: tarnow.pl, krakow.tvp.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...