TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konsultacje dotyczące projektów zmian transferu danych UE-USA

Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) i Komisja Europejska (wydały projekty ważnych rozwiązań, które mają pomóc w korzystaniu z alternatywnych narzędzi prawnych w związku z lipcowym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który stwierdził nieważność decyzji KE 2016/1250 z 12 lipca 2016 r. w sprawie adekwatności ochrony zapewnianej przez Tarczę Prywatności UE-USA, która umożliwiała przekazywanie danych osobowych z Unii Europejskiej do USA.

W związku z powyższym, firmy, które prowadząc swoją działalność na terenie Unii Europejskiej, chciałyby dokonać transferu, muszą weryfikować podstawy swoich działań. Działanie KE i EROD ma wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, a z przygotowanych rozwiązań prawnych będą mogli skorzystać eksporterzy danych.

Tekst zaleceń w sprawie niezbędnych europejskich gwarancji dla środków nadzoru przygotowany przez EROD również jest dostępny na portalu internatowym organu.

Opinie i uwagi do zaleceń można zgłaszać do 21 grudnia 2020 r. Aby to zrobić należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie EROD.

Termin składania uwag do projektu Komisji Europejskiej mija natomiast 10 grudnia br. Projekt decyzji dostępny jest na stronie KE.

Źródło: gov.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...