Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konsultacje aktu implementującego EUCC

Wystartował proces ustawodawczy pierwszego europejskiego programu certyfikacji cyberbezpieczeństwa – EUCC (Common Criteria based European candidate cybersecurity certification scheme). Zainteresowani mogą wziąć udział w konsultacjach aktu implementującego ten program. Mogą to zrobić do 31 października 2023 r.

EUCC (Common Criteria based European candidate cybersecurity certification scheme) jest rpogramem certyfikacji produktów technologii informacyjnych. Opiera się na międzynarodowych kryteriach Common Criteria. Jego wprowadzenie zastąpi program SOG-IS. Pozwoli na ocenę produktów w dwóch poziomach uzasadnienia zaufania „istotnym” i „wysokim”. Są one zdefiniowane w europejskim Akcie o Cyberbezpieczeństwie.

Każdy wydany w programie EUCC certyfikat to dowód na to, że otrzymujący go produkt spełnia wymagania z zakresu cyberbezpieczeństwa. W przypadku otrzymania poziomu uzasadnienia zaufania „wysokiego” będzie to dowód na odporność produktu nawet na zaawansowane cyberataki.

Certyfikat wydany w ramach tego programu będzie uznawany na całym terytorium Unii Europejskiej.

Trwają właśnie konsultacje aktu implementującego EUCC. Udział w nich można wziąć do 31 października 2023 r.

Uwagi do ww. dokumentu można przesyłać bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Opinie i stanowiska można również przesłać na adres: sekretariat.dc@cyfra.gov.pl.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

ZUS chce mieć prawo kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek. Rzecznik MŚP interweniuje

Po raz kolejny ZUS postanowił przyznać sobie prawo do kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek...

Energia geotermalna Google’a

Google dzięki geotermalnej elektrowni dostarcza bezemisyjną energię elektryczną do sieci w Nevadzie. Firma jest...

KoalaTel gotowa do wdrożenia

KoalaTel to kolejny projekt Grupy MiŚOT mający podnosić konkurencyjność małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych....

Mierzymy się z promieniowaniem (i nie tylko)!

Telekomunikacja skrywa wiele kontrowersyjnych tematów. Skrajne emocje budzi m.in. budowa stacji bazowych, które według...