Koniec! Musk kupił Twittera

Elon Musk sfinalizował zakup Twittera. Przy okazji nie obyło się bez kontrowersji.

Potentat technologiczny przejął platformę za 44 mld USD. Kwota została ustalona już wcześniej, gdy Musk wraz z zarządem Twittera podpisali umowę przedwstępną, którą później Musk próbował zdyskredytować. W tle był wówczas spór o liczbę botów działających na Twitterze.

Zdaniem ekspertów z branży twórca SpaceX zdecydowanie przepłacił, gdyż w chwili ustalania warunków sprzedaży platforma social mediowa była warta około 10 mld USD.

Sprawa mogła zakończyć się w sądzie, ale Musk najwidoczniej postanowił tego uniknąć. Zdaniem wielu podczas rozprawy mogłyby paść pytania niewygodne dla miliardera.

Agencja informacyjna Reuters poinformowała, że wraz z przejęciem Musk od razu zwolnił czterech menadżerów firmy, w tym Vijaya Gadde, szefową ds. prawnych. To ich miał oskarżyć Musk o wprowadzenie w błąd w sprawie liczby fałszywych kont na Twitterze.

Teoretycznie to finał najgorętszego sporu technologicznego ostatnich lat. Znając jednak zdolność Muska do prowokowania afer, być może będzie to dopiero początek.

[AKTUALIZACJA]

Do transakcji odniósł się komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton, przekazując, że w krajach Unii Europejskiej platforma będzie zobowiązana do przestrzegania przepisów dotyczących usług cyfrowych, w tym kontrolowania nielegalnych treści.

Wiadomość została opublikowana przez Bretona w związku z doniesieniami, że od teraz na Twitterze będzie znacznie mniej moderacji treści.

Źródło: press.pl