TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces”

 
16 czerwca odbyła się konferencja  Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces”, w której udział wzięli przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, administracji centralnej, samorządów i organizacji pozarządowych.
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj otworzyła wydarzenie ze słowami: “W danych z inwentaryzacji za rok 2015 już widać rezultaty poprzedniej perspektywy. Wybudowano więcej sieci światłowodowych zarówno szkieletowej jak i dostępowej. Łącznie mamy już 420 tys. km linii światłowodowych co stanowi prawie 65 proc. przyrost w stosunku do roku 2013 r.”
W poprzednich latach wydarzenie było organizowane w ramach unijnego projektu SIPS (System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa), ale UKE zdecydował się, aby takie spotkania prowadzić w kolejnych latach ze względu na to, że w zakresie budowy sieci szerokopasmowych w Polsce jest jeszcze ciągle sporo do zrobienia.
Analizę najważniejszych informacji o infrastrukturze telekomunikacyjnej na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji za rok 2015 przedstawił Marek Ostanek, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi. Natomiast  Eliza Pogorzelska, dyrektor Departamentu Wdrażania Projektów Szerokopasmowych w Centrum Projektów Polska Cyfrowa poinformowała, że w konkursie 1.1 POPC uczestniczyło 129 przedsiębiorców.
Justyna Romanowska, zastępca dyrektora Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji powiedziała, że bardzo ważne dla rynku telekomunikacyjnego jest wdrożenie po porządku prawnego w Polsce tzw. dyrektywy kosztowej, gdyż zapisy tych rozwiązań prawnych mają obniżyć koszty budowy sieci szerokopasmowych.
Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...