TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komitet Programowy IGF 2021 współpracuje z organizacjami młodzieżowymi

W dniach 6-10 grudnia 2021 odbędzie się w Katowicach Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021. Polska będzie miała okazję przez kilka dni stać się centrum światowej dyskusji o przyszłości internetu. Trwają przygotowania do wydarzenia m.in. kolejne spotkanie Komitetu Programowego.

Wydarzenie ma być skierowane również do młodych osób, które tworzą globalne środowisko internetowe. A jednym z wydarzeń towarzyszących Szczytowi Cyfrowemu IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF). Przygotowaniu tej części szczytu poświęcono ostatnie spotkanie Komitetu Programowego IGF 2021.

– Jako Youth IGF Polska działamy na kilku płaszczyznach jednocześnie. Rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z Youth Observatory, które zrzesza młodzież z całego świata. Tam wymieniamy się doświadczeniami, zgodnie z hasłem „Internet jest dla każdego”. W Polsce współpracujemy m.in. z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem, z którą także wymieniamy się poglądami – powiedziała Emilia Zalewska, członkini Komitetu Sterującego IGF Młodych Polska.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem działa przy Komitecie do spraw Pożytku Publicznego. Jej przedstawiciel – Julian Żelaznowski zaproponował zorganizowanie debat związanych m.in. z wolnością słowa w intrenecie, infrastrukturą cyfrową czy cyfrowymi kompetencjami we współpracy z YIGF Polska.

– Mamy także pomysł na przygotowanie manifestu dotyczącego etyki internetu czy etyki sztucznej inteligencji. Manifest moglibyśmy poprzedzić globalną dyskusją – powiedział Żelaznowski.

Hasło, jakie zostało wybrane na temat przewodni przez organizację młodzieżową, to „Zielony internet”, co wyjaśnia Marta Musidłowska z IGF Polska:

– Wierzymy, że internet może wspierać zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, np. poprzez algorytmizację życia – w perspektywie efektywnego wykorzystania internetu rzeczy, 5G i sztucznej inteligencji .

Spotkania członków Komitetu Programowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF Polska 2021 odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca. W pracach biorą udział przedstawiciele urzędów państwowych, organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i prawniczych, którzy na co dzień zajmują się problematyką cyfrową.

Na przygotowanie jest jeszcze sporo czasu, bo Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021 dopiero w grudniu. Miejsce spotkania będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. W trakcie szczytu przedstawiciele administracji, biznesu, nauki, organizacji pozarządowych oraz przeciętni użytkownicy będą mogli dyskutować o swoich spostrzeżeniach na temat technologii cyfrowych i zastanawiać się nad rozwojem sieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: www.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...