TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komisja Szerokopasmowa walczy ze skutkami COVID-19

Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Szerokopasmowej ds. Zrównoważonego Rozwoju działającej przy ONZ miało miejsce na początku kwietnia i wzięło w nim udział ponad 100 przedstawicieli z całego świata. Uczestnicy dyskutowali o aktywnościach Komisji, które podejmowane są w trakcie pandemii. Przyjęto specjalny dokument – „Agenda for Action”.

Ów dokument opiera się na trzech filarach: niezawodności łączności, powszechności dostępu i bezpiecznego korzystania z usług online, aby złagodzić skutki pandemii COVID-19 i złagodzić bezpośrednie negatywne skutki dla gospodarek i społeczeństw. Przyjęte ramy mają obligować Komisarzy Szerokopasmowych i ich organizacje (w tym UKE) do dzielenia się i podejmowania inicjatyw, podejmowania nowych zobowiązań oraz współpracy.

W parze z powyższymi będą szły średnio- i długoterminowe strategie mające na celu zminimalizowanie społecznych i gospodarczych skutków COVID-19, a także przygotowanie na przyszłe wyzwania.

Również ITU uruchomiło specjalną platformę – REG4COVID – mającą umożliwić poszczególnym podmiotom, w tym regulatorom, dzielenie się swoimi inicjatywami i best practices wykorzystywanymi w tej sytuacji.

Źródła:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze