Kierowca patrzy na drogę, a pasażer w VR. Czy to przyszłość podróżowania?

Samochód jako platforma doświadczeń ze świata virtual reality? Dlaczego nie. Audi zapowiada, że może stać się to faktem już latem tego roku.

Firma zapowiada wprowadzenie do samochodów produkcji seryjnej systemu rozrywki w wirtualnej rzeczywistości Holoride. Od czerwca 2022 r. samochody marki Audi mają posiadać najnowszą aktualizację modułowego systemu infotainment (MIB 3) na to pozwalającą.

Pasażerowie zajmujący tyle fotele modą mogli przez założenie okularów wirtualnej rzeczywistości przenosić się do świata formatów medialnych. Będą to gry, filmy czy treści interaktywne. Potrzebne będą jedynie okulary VR łączące się za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE).

Najciekawsze w systemie ma być jego dopasowanie w czasie rzeczywistym do ruchów samochodu. Co to oznacza? Jeśli samochód skręca w lewo, to w wirtualnej rzeczywistości np. statek kosmiczny w VR również poleci w tę stronę. Gdy realny samochód przyspiesza, to przyspieszają pojazdy w rzeczywistości wirtualnej.

Tego typu technologia jest rozwijana i komercjalizowana właśnie przez firmę Holoride.

Technologię zaprezentowano na festiwalu muzyki, filmu i technologii South by Southwest (SXSW) w Austin w Teksasie. Start-up Holoride związany z technologią mającą być wykorzystaną w pojazdach jest związany z South by Southwest.

W ramach testów odwiedzający mogli odbyć próbną przejażdżkę na tylnych siedzeniach w elektrycznych samochodach Audi.

Od czerwca w wybranych modelach Audi pojawi się modułowy system infotainment trzeciej generacji wraz pakietem Holoride. Modele te dostępne będą w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Chinach i na całym rynku europejskim.

Źródło: auto.wprost.pl