TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Karty graficzne tanieją

W styczniu rozpoczął się trend spadku cen kart graficznych. I najwyraźniej trwa. Średnia cena kart graficznych AMD wynosi 112 proc. MSRP. Nvidii to  119 proc. ceny sugerowanej.

Najnowszy raport 3DCenter, który monitoruje ceny kart graficznych na rynku niemieckim i austriackim pokazuje, że nadal utrzymuje się trend spadku cen. Są one niższe niż przy poprzednim raporcie. Średnia cena kart graficznych AMD wynosi 112 proc. MSRP, a w przypadku Nvidii to  119 proc. ceny sugerowanej.

Jeszcze w tym roku mają się pojawić nowe układy opierające się na wykorzystaniu 5 nm procesu od TSMC. To pozwala oczekiwać, że pojawią się także zapowiedzi kart Nvidii opartych na architekturze Lovelace oraz AMD wykorzystujących RDNA 3. A to oznacza kolejną obniżkę kart starszej generacji, Prawdopodobnie o 10 proc. w stosunku do cen premierowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...