TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Karta Wolności w Sieci. „Nie dla cenzury”

Prezydent Andrzej Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci. Zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu, a także sprzeciw wobec ACTA2.

Karta Wolności w Sieci opiera się na pięciu najważniejszych postulatach. „Internet dla każdego” zakłada doprowadzenie światłowodu do każdego domu w Polsce oraz zapewnienie dobrego zasięgu sieci mobilnej na terenie całego kraju.

Drugi postulat brzmi: „Tak dla wolności, nie dla cenzury w internecie”. Wymieniono tu m.in. „brak zgody na działania Unii Europejskiej, które ograniczyłyby wolność w internecie – nie dla ACTA 2”.

W karcie znalazł się również postulat „dalszej cyfryzacji administracji”, czyli umożliwienie załatwiania wszystkich spraw urzędowych online, wprowadzenie e-doręczeń czy pełne odmiejscowienie urzędów.

Karta Wolności w Sieci to także „Równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia” zakładający zagwarantowanie wszystkim szkołom szybkiego internetu, nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz gier z wartością edukacyjną.

W dokumencie znalazł się postulat: „Nie dla podatków od smartfonów”. „Nośniki z których korzystamy do łączenia z siecią muszą być dostępne dla każdego, nie można obciążać ich dodatkowymi opłatami” – czytamy.

Prezydent Kartę ogłosił w Sulęcinie (woj. lubuskie), gdzie udało się doprowadzić szerokopasmowy internet do prawie każdego domu.

Źródło: polsatnews.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...