TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jest już strona internetowa e-TOLL

Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl.  Ma ona zapewnić komplet informacji związanych z poborem opłat drogowych. Planowane jest także uruchomienie rejestracji w systemie e-TOLL.

Strona internetowa ma zawierać kompleksowe informacje o nowym systemie e-TOLL. Udostępniona jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. A docelowo ma być aż 9 wersji językowych.

Etoll.gov.pl to informacje o zasadach przejścia z viaTOLL do e-TOLL,wysokości stawek, kategoriach pojazdów, sieci dróg płatnych oraz kalkulator pozwalający obliczyć należną opłatę za przejazd.

Wdrożenie systemu e-TOLL to także zmiana w poborze opłat komunikacji radiowej na satelitarną.

W otwartym modelu dystrybucji urządzeń naliczających opłaty znajduje się aplikacja mobilna, urządzenia pokładowe i zewnętrzne systemy lokalizacyjne. Na stronie opublikowana jest aktualizowana na bieżąco informacja o zintegrowanych z systemem e-TOLL operatorach OBU/ZSL.

W przyszłości ma się pojawić formularz kontaktowy. Ułatwi on z Krajową Administracją Skarbową w sprawach związanych z opłatami drogowymi.

System e-TOLL umożliwia pełną obsługę online. Ale zamieszono informacje o lokalizacjach Miejsc Obsługi Klienta oraz zakresie ich usług.

W drugiej połowie maja dla użytkowników zostanie uruchomione Internetowe Konto Klienta (IKK). Pozwoli to na rejestrację do systemu. Pełne uruchomienie systemu e-TOLL planowane jest  pierwszej połowie czerwca

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...