Jest już strona internetowa e-TOLL

kalkulator etoll

Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl.  Ma ona zapewnić komplet informacji związanych z poborem opłat drogowych. Planowane jest także uruchomienie rejestracji w systemie e-TOLL.

Strona internetowa ma zawierać kompleksowe informacje o nowym systemie e-TOLL. Udostępniona jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. A docelowo ma być aż 9 wersji językowych.

Etoll.gov.pl to informacje o zasadach przejścia z viaTOLL do e-TOLL,wysokości stawek, kategoriach pojazdów, sieci dróg płatnych oraz kalkulator pozwalający obliczyć należną opłatę za przejazd.

Wdrożenie systemu e-TOLL to także zmiana w poborze opłat komunikacji radiowej na satelitarną.

W otwartym modelu dystrybucji urządzeń naliczających opłaty znajduje się aplikacja mobilna, urządzenia pokładowe i zewnętrzne systemy lokalizacyjne. Na stronie opublikowana jest aktualizowana na bieżąco informacja o zintegrowanych z systemem e-TOLL operatorach OBU/ZSL.

W przyszłości ma się pojawić formularz kontaktowy. Ułatwi on z Krajową Administracją Skarbową w sprawach związanych z opłatami drogowymi.

System e-TOLL umożliwia pełną obsługę online. Ale zamieszono informacje o lokalizacjach Miejsc Obsługi Klienta oraz zakresie ich usług.

W drugiej połowie maja dla użytkowników zostanie uruchomione Internetowe Konto Klienta (IKK). Pozwoli to na rejestrację do systemu. Pełne uruchomienie systemu e-TOLL planowane jest  pierwszej połowie czerwca

Źródło: gov.pl