TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na WhatsApp?

Prawie każdy z nas doświadczył nieprzyjemnej sytuacji, kiedy przez przypadek lub z rozpędu usunął wiadomości zawierające cenne dla nas informacje.

Na szczęście, dla użytkowników WhatsApp, jednego z najpopularniejszych darmowych komunikatorów, istnieje kilka prostych sposobów na odzyskanie takich skasowanych wiadomości.

Jak odzyskać wiadomości na WhatsApp – kopia zapasowa

WhatsApp codziennie tworzy automatyczną kopię zapasową rozmów, którą przechowuje w pamięci telefonu przez siedem dni. Aby sprawdzić, czy kopię wykonano poprawnie, otwórz WhatsApp, przejdź do zakładki “ustawienia”, następnie wybierz “czaty” i “kopia zapasowa czatów”. Wyświetli się informacja o dacie ostatniej kopii.

Jeśli kopię wykonano poprawnie, odzyskanie usuniętych wiadomości jest proste. Odinstaluj aplikację, a następnie zainstaluj ją ponownie. Podczas procesu instalacji WhatsApp zapyta, czy chcesz przywrócić ostatnią kopię zapasową. Po potwierdzeniu wyboru, usunięte rozmowy pojawią się ponownie w aplikacji.

Przywracanie wiadomości z WhatsApp za pomocą dysku Google i iCloud

WhatsApp umożliwia również tworzenie kopii zapasowych rozmów na Dysku Google i iCloud, z możliwością wyboru częstotliwości tworzenia tych kopii.

Odzyskiwanie skasowanych wiadomości odbywa się podobnie jak w przypadku kopii zapasowej w pamięci telefonu. Po odinstalowaniu i ponownej instalacji aplikacji, WhatsApp zapyta, czy chcesz przywrócić kopię zapasową z chmury. Wybierz odpowiednie konto, które było wcześniej połączone z WhatsApp.

Jak odzyskać wiadomości z WhatsApp?

Na oficjalnej stronie WhatsApp, znajduje się instrukcja odzyskiwania wiadomości usuniętych więcej niż siedem dni temu. Aby to zrobić, konieczne jest zainstalowanie na smartfonie menadżera plików. Przejdź do pliku pamięci lokalnej lub karty SD, a następnie otwórz foldery “WhatsApp” i “Databases”. Zmienić nazwę pliku kopii zapasowej, który chcesz przywrócić, na “msgstore.db.crypt12”. Po wykonaniu tych kroków, odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikację, a następnie przywróć wybraną kopię zapasową.

Czytanie usuniętych wiadomości za pomocą innej aplikacji

Portal antyweb.pl informuje, że możliwe jest również odczytywanie skasowanych wiadomości za pomocą aplikacji WhatisRemoved+. Po zainstalowaniu jej na smartfonie i zaakceptowaniu warunków użytkowania, umożliwia ona śledzenie i trwałe zapisywanie powiadomień z wybranych aplikacji obsługujących wiadomości. Dzięki temu, możemy odczytywać usunięte rozmowy, które aplikacja gromadzi przez cały czas działania telefonu. Pamiętaj jednak, że te wiadomości nie będą się wyświetlać w aplikacji WhatsApp.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości na WhatsApp jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Dzięki automatycznym kopiom zapasowym i pomocnym narzędziom, nie musisz martwić się o przypadkowo skasowane informacje.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...