Jak Gemius udostępnia statystyki

Gemius zaczął udostępniać statystyki odwiedzalności serwisów z poszczególnych dni oraz tygodni, a także prognozy na najbliższy tydzień. Wszystkie dane są prezentowane na stronie Now.gemius.com.
We wspomnianym serwisie dostępne są dane z wczoraj, dzisiaj oraz na bieżący i poprzedni tydzień. Dostępne są również w rozkładzie godzinowym. Statystyki dotyczą liczby użytkowników na komputerach, smartfonach oraz tabletach. Prezentowane są one w podziale na dziesięć kategorii tematycznych: biznes, finanse i prawo, e-commerce, informacje i publicystyka, komunikacja, kultura i rozrywka, motoryzacja, nowe technologie, praca, sport oraz styl życia. W każdej z nich znajdują się dane wynoszące od kilkudziesięciu do ponad 400 serwisów i sekcji tematycznych większych wydawców.
Jak powiedział prezes Gemiusa, Piotr Ejdys: “Chcemy się dzielić z rynkiem wiedzą o internecie. To nasza misja. Szybki dostęp do danych ma kluczowe znaczenie w pomiarze tak dynamicznego medium, jakim jest internet. Dlatego od początku roku udostępniliśmy wszystkim klientom dane dzienne, publikowane z dnia na dzień, wyniki pomiaru oglądalności stron www na poszczególnych urządzeniach, a także informacje o całkowitym zasięgu na PC, smartfonach i tabletach łącznie”.
Źródło: Gemius