TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jadwiga Emilewicz na czele nowego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Cyfryzacji zostaje. Nowy Minister wkrótce!

Jadwiga Emilewicz została powołana przez prezydenta na stanowisko ministra w nowo utworzonym Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Poprzednio Emilewicz była wiceministrem rozwoju. Najprawdopodobniej nie będzie już osobnego resortu cyfryzacji.
Powołano dwa nowe resorty: przedsiębiorczości i technologii oraz inwestycji i rozwoju. Tym drugim będzie kierował Jerzy Kwieciński, poprzednio wiceminister rozwoju. Nie podano na razie, jakie dokładnie będą kompetencje nowych resortów. Sama nazwa Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wskazuje, że będzie ono zajmowało się szerszym zakresem dziedzin niż Ministerstwo Cyfryzacji.
Jeden z urzędników z Ministerstwa Cyfryzacji przyznaje anonimowo:

Nikt nic nie wie, nie wiemy czy resort zmieni po prostu nazwę, zostanie połączony z innym czy rozwiązany. Totalne zaskoczenie, wszyscy w ministerstwie siedzą teraz na telefonach w korytarzach i próbują się czegoś dowiedzieć.

Paweł Szefernaker, który kieruje departamentem ds. cyberprzestrzeni w KPRM, poinformował:

Na pewno w najbliższym czasie pan premier i kancelaria poinformują, czy zostaną przejęte pewne kompetencje i obowiązki Ministerstwa Cyfryzacji. Trudno mi powiedzieć, czy to będzie w tym tygodniu, wszystko zależy od pana premiera

Jadwiga Emilewicz (była wiceministrem rozwoju) – związana z ugrupowaniem Polska Razem Jarosława Gowina.  Jest radną Sejmiku Województwa Małopolskiego i przewodniczącą Komisji Innowacji i Nowoczesnych Technologii. Była prezesem Fundacji Lepsza Polska.
UPDATE:
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska:

Minister Anna Streżyńska została odwołana, ale resort cyfryzacji – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – zostaje. Za kilka dni ma być nowy minister. Tymczasowo działalność ministerstwa nadzoruje premier Mateusz Morawiecki.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...