Rozwiązania z zakresu IoT czyli Internetu Rzeczy upowszechniają się, a jednocześnie nie wszyscy zdajemy sobie jeszcze sprawę, jak może wyglądać jego praktyczne wykorzystanie. Zespół ISPortalu współpracował przy stworzeniu strony, która wskazuje najnowsze trendy w rozwoju tej technologii.
Urządzenia, które monitorują określone procesy i komunikują się ze sobą, mogą być wykorzystane zarówno w prostych, jak i skomplikowanych procesach. Coraz częściej wykorzystywane są w domu, firmie i rozwiązaniach administracyjnych. Przedmioty dobrze skomunikowane stają się inteligentne.
Warto popatrzeć w przyszłość choćby na to, jak nasze łazienki mogą funkcjonować już niebawem. Nie trzeba będzie ustawiać temperatury wody na kąpiel, w której chcemy się zrelaksować pod koniec trudnego dnia. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie będzie można precyzyjnie wybrać temperaturę lub godzinę napełnienia wanny.
BellaBot to zaś elektroniczny pomocnik kelnera, który potrafi zaprowadzić gości do stolika, przynieść nawet osiem talerzy, zna kilka języków, a gdy trzeba to nawet zaśpiewa. Testowany był już w polskich restauracjach.
Przy użyciu nowych rozwiązań technologicznych można też stale monitorować warunki panujące w określonych pomieszczeniach lub w środowisku naturalnym. Jednym ze sposób wykorzystania tego typu technologii jest pomoc w przechowywaniu zbiorów książek i dokumentów. Dodatkowo korzystanie z urządzeń działających w rozproszonej sieci pozwala większym instytucjom zbierać wszystkie dane w jednym miejscu, a co za tym idzie stale trzymać rękę na pulsie we wszystkich lokalizacjach, w których gromadzą zbiory.
Także tereny wiejskie dostosowują się do czasów trwającej technologicznej rewolucji 4.0. Ekspansja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy sprawiają, że zdalne zarządzanie zmienia współczesne rolnictwo.
Funkcji stosowanych już dziś w inteligentnych domach, firmach, farmach, a nawet w browarnictwie, jest więcej. Pomaga w tym https://internetrzeczy.pl/