TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Internet i aplikacje lekiem na depresję?

Polscy naukowcy sprawdzają nową metodą walki z depresją. Eksperci z Uniwersytetu SWPS i Komisji Europejskiej chcą do tradycyjnej terapii dołożyć narzędzia internetowe i aplikację na telefon. – relacjonuje IAR.

Osobom cierpiącym na depresję zwykle zaleca się leki przeciwdepresyjne i kontakt z psychoterapeutą. Ale elektroniczne wspomaganie już w niektórych zachodnich krajach okazało się skutecznym uzupełnieniem tych znanych metod. Jest to nie tylko strona internetowa z najważniejszymi informacjami, ale także specjalny program na smartfony, który  kilka razy dziennie pyta pacjenta o nastrój.
– Dzięki tej aplikacji pacjent w sposób bardziej świadomy może oceniać to, jak się czuje. Kiedy popatrzy na wykresy pokazujące zmienność tego nastroju ma jasny dowód na to, że nie czuje się zawsze źle – mówi IAR profesor SWPS Roman Cieślak.
Naukowcy szukają ochotników do eksperymentu, by sprawdzić czy ta metoda zadziała także w Polsce. Depresja jest coraz groźniejszym zaburzeniem: według WHO jest ona główną przyczyną niepełnosprawności na świecie; cierpi na nią około 350 milionów ludzi.
Źródło: IAR
Zdjęcie: ehads.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...