Ilu jest zarażonych koronawirusem na świecie? Microsoft przygotował mapkę

606

Koronawirus zdominował wszelkie przekazy medialne, nic dziwnego skoro się rozrasta i codziennie słyszymy o kolejnych zarażonych. Microsoft więc próbuje być na czasie i stworzyło mapkę przedstawiającą ilość chorych na COVID-19 na całym świecie.

Jest ona dostępna pod linkiem bing.com/covid i działa zarówno na desktopach jak i na urządzeniach mobilnych. Znajdują się tam informacje o liczbie zarażonych, wyleczonych oraz zmarłych. Niestety nie wszystko działa jak należy.

Błędny jest chociażby tytuł. Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19? COVID-19 jest oznaczeniem choroby, a wirus nosi nazwę SARS-CoV-2.

Jednak największym problemem jest opóźnienie wobec innych źródeł informacji. Teraz na stronie Microsoftu wciąż widnieją informacje, że w Polsce jest potwierdzonych 125 przypadków, gdy tymczasem aktualna liczba jest nieco większa. Najnowsze źródła podają, że jest ich 150.

Źródło: bing.pl/covid

Ciekawym zaś elementem tej mapy jest sekcja wideo. Nagrania te pochodzą z danych państw i dotyczą epidemii. Chociaż w przypadku Polski pojawiły się tylko filmiki przedstawiające teorie spiskowe, to w innych państwach da się znaleźć coś ciekawszego.

Jeśli chcecie więc być na bieżąco lepiej zajrzeć na stronę Johns Hopkins University. Istnieje także mapka stworzona przez WHO.

Źródło: dobreprogramy.pl