TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Hotspoty w szpitalach w województwie łódzkim

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję wyrażającą zgodę na świadczenie przez województwo łódzkie usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą ośmiu hotspotów zlokalizowanych w szpitalach znajdujących się na terenie województwa łódzkiego wyłonionych w zakresie projektu „Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna”, a także określającą zakres i warunki świadczenia przez województwo łódzkie usługi dostępu do Internetu.

Zgodnie z założeniami ŁRST, sieci Wi-Fi uruchomione zostaną na terenie ośmiu wojewódzkich placówek medycznych, w których zlokalizowane są węzły sieci szkieletowej ŁRST1, tj w: Łodzi, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Sieradzu, Warcie, Zgierzu i Skierniewicach.
W swej decyzji UKE maksymalną przepływność łączy dla wysyłania jak i odbierania danych ustalił na poziomie 512 kbit/s. Dodatkowo czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 45 minut w trakcie pojedynczej sesji, przy czym przerwa pomiędzy poszczególnymi sesjami nie będzie krótsza niż 15 minut (ograniczenie połączenia dotyczyć będzie: urządzenia końcowego lub użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany).
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wniskoował, by pacjenci szpitali mogli korzystać z  Internetu z prędkością 2 Mb/s, a czas trwania pojedyncze sesji wynosił 60 minut.
Postępowanie na zaprojektowanie, dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie systemu sieci bezprzewodowych Wi-Fi w szpitalach wygrało konsorcjum firm BlueNet z Łodzi  i Sevenet z Gdańska. Wartość zamówienia to 15,7 mln zł.
Źródło: UKE, Polska Szerokopasmowa
Zdjęcie: wifispark.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...