TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Headset AR/VR od Apple

Apple planuje jeszcze w 2022 r. wprowadzić na rynek headset AR. Analityk Ming-Chi Kuo w swoim raporcie opisuje pracę nad tym produktem. Ma on wykorzystywać parę procesorów, by osiągnąć maksymalne efekty.

Ming-Chi Kuo twierdzi, że nowe urządzenie nie będzie wymagało podłączenia do innych urządzeń firmy. Okulary eyePhone będą wyposażone w procesory, modemy i anteny.

Headset AR ma posiadać dwa procesory. Jeden to chip stosowany przy produkcji high endowych komputerów firmy Apple. Drugi procesor będzie odpowiadał za zarządzenia rozpoznawaniem sygnałów dostarczanych przez czujniki. Całość wymaga co najmniej 6-8 modułów optycznych w celu symultanicznego transmitowania obrazu AR.

Urządzenie będzie wykorzystało zarówno technologię AR, jak również technologię VR. Najlepsze doświadczenia wizualne zapewnić ma wyposażenie headsetu w parę wyświetlaczy 4k Micro OLED firmy Sony. Gogle będą także przystosowane do transmisji w standardzie Wi-Fi 6E. Pozwala ona na większą przepustowość i niższe zakłócenia, co ma zagwarantować najlepsze doświadczenia AR i VR.

Kuo sugeruje nawet, że nowe urządzenia zastąpią w przyszłości iPhone’y.

Źródłó: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...