TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

HackYeah! Eksperci MiŚOT mentorami na hackatonie 

Krakowski HackYeah! to największy hackathon w Europie. 19 i 20 listopada w czasie 24 godzin uczestnicy będą projektować rozwiązania w wielu kategoriach – dotyczące marnotrawstwa, monitorowania przestrzeni publicznej czy ochrony środowiska. Grupa MiŚOT została partnerem wydarzenia. Nagrodzimy najlepszy projekt w kategorii IoT. Młodych twórców wesprą nasi mentorzy.

Jedną ze ścieżek tematycznych wydarzenia będzie IoT. Dla najlepszego rozwiązania, jakie zostanie wypracowane w tym zakresie, Grupa MiŚOT funduje nagrodę w wysokości 10 000 zł. Młodych programistów wspierać będą także mentorzy, eksperci Grupy MiŚOT: Łukasz Biernacki, Marcin Orocz oraz Artur Tomaszczyk.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco hackathonu. Na isportal.pl będziemy relacjonować to wydarzenie na żywo. Zachęcamy też do obserwowania nas w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie oraz YouTube). 

– Smart home oraz automatyka domowa i budynkowa to coś, co na co dzień ułatwia nam życie. Inteligentne zarządzanie energią czy podlewanie trawnika uzależnione od prognozy pogody i aktualnej wilgotności gleby to tylko dwa z milionów możliwych rozwiązań. Do tego wszystkiego potrzebujemy internetu rzeczy. IoT otwiera przed nami sposoby korzystania z budynków, jakich do tej pory nie znaliśmy – mówi jeden z naszych ekspertów Projektu MdI, mentor na HackYeah, Artur Tomaszczyk.

Od lewej: Marcin Orocz, Łukasz Biernacki, Artur Tomaszczyk

Przed rozpoczęciem prac nad projektami uczestników zmotywuje wystąpienie znanego z mediów społecznościowych i kanału HRejterzy JSON,  oficjalnie Szymona Szczęśniaka, prezesa CodeTwo, który opowie o swojej drodze od hackowania do stworzenia rozwiązań IT, z których korzystają setki tysięcy firm na całym świecie. 

Łukasz Biernacki nasz kolejny mentor będzie wspierał działania programistów w zakresie wykorzystania technologii.

– IoT to zarówno szansa jak i wyzwania. Marzą nam się inteligentne miasta (smart cities), które wykorzystują technologię IoT dla zwiększenia komfortu życia mieszkańców. Ale zanim się to stanie, musimy rozwiązać problem przetwarzania i udostępniania ogromnej ilości danych, najlepiej w modelu otwarte dane – mówi. 

Na sali dostępny będzie też Marcin Orocz, dyrektor Biura Projektów Grupy MiŚOT. 

– Będę wspierał jako mentor młodych twórców w ich kreatywnej pracy przy tworzeniu aplikacji. Służę pomocą w przypadku kryzysu twórczego, a także będę zagrzewał do walki przez cały czas trwania HackYeah! w Krakowie – podkreśla. – Grupa MiŚOT tworzy sieć, która pozwoli wyzwolić potencjał twórcom rozwiązań użytecznych społecznie. W ramach projektu MdI pracujemy nad tym, by dostarczyć stabilną i pokrywającą całą Polskę sieć opartą o LoRa WAN, Twórcy mogą skupić się na tworzeniu oprogramowania, które z pomocą czujników IoT pozwoli uczynić ten świat piękniejszym – dodaje Marcin Orocz.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze