Google zainwestuje w Polsce nawet 2 mld dolarów

510

Kolejny gigant technologiczny zapowiedział ogromną inwestycję nad Wisłą. Mowa o Google, które planuje przeznaczyć nawet 2 mld dolarów na budowę centrum przetwarzania danych w Polsce. Będzie to największa w historii inwestycja koncernu w naszym kraju.

Informowaliśmy już wcześniej, na początku maja, że Microsoft zapowiedział inwestycję w Polsce wartą miliard dolarów. Teraz Google niemal dwukrotnie przebija ofertę.

Jak podaje Puls Biznesu, region Google Cloud w Warszawie ma być największą inwestycją na rynku infrastruktury tego typu w Polsce, według wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz wartą 1,5-2 mld dolarów.

Dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena Dziewguć poinformowała, że jej rozruch jest planowany na początek przyszłego roku.

Centra danych i regiony Google działają w ośmiu krajach. Polska jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej. Również w Warszawie znajduje się punkt węzłowy sieci optycznej łączący huby Google w Tallinie i Frankfurcie.

Źródło: Puls Biznesu