TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Gigant słabnie: wyniki finansowe Huawei za 2019 rok

Huawei ujawnił wyniki finansowe dotyczące 2019 roku. Przedstawiciele chińskiego koncernu przyznają, że był to dla nich ciężki biznesowo okres.

Zysk netto Huawei za 2019 rok wyniósł 8,9 mld dolarów i był wyższy o 5,6% niż rok wcześniej. Liczby wydają się wysokie, jest to jednak najgorszy wskaźnik osiągnięty przez koncern w ciągu ostatnich trzech lat. Wpłynęły na niego między innymi restrykcje nałożone przez USA, które pozbawiły Huawei możliwości oferowania w swoich smartfonach usług koncernu Google (na nowszych modelach działa obecnie platforma Huawei Mobile Service). Richard Yu, szef Huawei powiedział, że firma chciałaby powrócić do współpracy z Google i ponownie oferować jego usługi. Podkreślił też, że w przeszłości współpraca pomiędzy Huawei a Google przebiegała niemal wzorowo, zaś amerykański koncern czerpał z tego partnerstwa miliardowe zyski.

Sprzedaż smartfonów jest także segmentem, w którym koncern odnotował największy wzrost przychodów (34%). Yu wyraził też opinię, że w nadchodzącym czasie producenci smartfonów będą ze sobą konkurować przede wszystkim możliwościami fotograficznymi tych urządzeń.

Perspektywy Huawei na rok 2020 jednak także nie są budujące ze względu na przewidywane skutki pandemii koronawirusa.

W Polsce w ostatnich latach firma wielokrotnie była sponsorem wydarzeń związanych z branżą telekomunikacyjną, jej przedstawiciele wskazywali też na poważne plany związane z budową i rozwojem sieci 5G w naszym kraju.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...