TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

FTTH Council 4 listopada świętowało Gimme Fibre Day

Wydarzenie będzie zawierać serię aktywności i regionalnych inicjatyw, w których udział będą brały globalne FTTH Council w Afryce, obu Amerykach, APAC, Europie, Latam i MENA. Upamiętniając urodziny Sir Charlesa Kuen Kao, laureata nagrody Nobla z fizyki za przełomowe osiągnięcie w przesyle światła przez światłowody, co miało ogromne znaczenie dla optycznej komunikacji. Wydarzenie to honoruje jedyne przyszłościowe rozwiązanie szerokopasmowego dostępu na rynku i pokazuje, jak światłowody wpłynęły pozytywnie na społeczności na całym świecie oraz to, co decydenci mogą zrobić, aby pomóc w rozwoju światłowodów optycznych.

12200476_775601335899167_903441123_n
Podążając śladami Ojca Światłowodów Optycznych, FCGA zamierza przyśpieszać przystosowanie się do technologii FTTH i zmienić sposób, w jaki komunikuje się świat. W tym celu potrzebujemy przygotować nowe technologie, które uproszczą sposób, w jaki się komunikujemy. „Rola światłowodów jest niezbędna we wzroście ogólnoświatowej komunikacji: Gimme Fibre Day zawsze pomaga nam w konsolidacji naszych sił we wspólnej misji, by skończyć to, co zaczął Sir Charles Kao”, mówi w imieniu FCGA pan Christine Beylouni, prezes FCGA. Europejski rynek FTTH osiągnął 15 milionów użytkowników FTTH/B na koniec roku 2014 – nie wliczając Rosji i Ukrainy, które dodałyby kolejne 14,8 miliona domów do ogólnej liczby. Eksperci sugerują, że w roku 2015 będziemy świadkami wzrostu w rozwoju FTTH, poprzez popyt na „domowy styl życia zdominowany przez chęć bycia online”, co przyczyni się do chęci kupowania tej usługi.
Odwiedź stronę Gimme Fibre Day Gimme Fibre i podążaj za naszymi social mediami na profilu Facebook „I want Fibre”.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...