TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

W dniach 20-22 września 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas trzech dni odbędzie się sto debat i spotkań. Będą na nich poruszane tematy związane ze skutkami pandemii i zieloną transformacją.

Główne tematy Europejskiego Kongresu Gospodarczego to Europejski Zielony Ład, międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii, obywatel i konsument w czasach nowej normalności oraz cyfryzacja.

W trakcie debat będzie można wysłuchać polityków, naukowców i ekspertów z całego świata. Pojawią się wypowiedzi przedstawiciele rządu i Komisji Europejskiej. M.in. wystąpienie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Ale pojawią się także minister ds. europejskich Konrad Szymański, była ukraińska wicepremier Iwanna Kłympusz-Cyncadze, główny doradca prezydenta Litwy Jarosław Niewierowicz, wiceszef Komisji Europejskiej ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania Marosz Szefczovicz, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

W formie online odbędzie się rozmowa z liderką białoruskiej opozycji – Swiatłaną Cichanouską.

Wydarzenie to nie tylko debaty i dyskusje, ale również kolejne edycje konkursów Start-up Challenge 2021, Top Inwestycje Komunalne oraz rankingu Inwestor bez Granic.

Wstęp na wydarzenie ma ograniczona liczba uczestników – ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Możliwy jest też zdalny udział w kongresie.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...