Equinix otworzy nowe centrum danych w Warszawie

396

 

Equinix, Inc. globalny dostawca usług połączeń bezpośrednich i centrów danych, zapowiada otwarcie w pierwszym kwartale 2020 r. nowego data center w Warszawie. Centrum danych International Business Exchange™ (IBX®) o nazwie WA3 będzie oferować najnowocześniejsze usługi kolokacyjne i szeroki wybór zaawansowanych usług połączeń bezpośrednich. Nowe centrum danych Equinix ułatwi polskim firmom realizowanie inicjatyw w zakresie cyfryzacji biznesu i transformacji IT do chmury, a także umożliwi globalnym firmom rozszerzenie działalności cyfrowej w Polsce.

Współczesne przedsiębiorstwa pracują nad zmianą sposobu działania w zmieniającym się środowisku cyfrowym. Transformacji cyfrowej towarzyszy lawinowy wzrost ruchu IT na całym świecie i rosnące zapotrzebowanie na łączność. Przedsiębiorstwa mogą skracać odległości pomiędzy usługami cyfrowymi a użytkownikami poprzez maksymalne rozbudowanie infrastruktury sieciowej na krawędzi (edge) i zwiększanie wydajności przy rosnących obciążeniach sieci. Firmy potrzebują coraz szerszej sieci połączeń bezpośrednich, by móc działać szybciej. Oferując zwiększoną przepustowość w Warszawie, Equinix odpowiada na te potrzeby i stymuluje rozwój gospodarki cyfrowej.

Podstawowe informacje:

  • Warszawski obszar metropolitarny liczy obecnie 3,1 miliona mieszkańców, Warszawa jest ósmą pod względem liczby mieszkańców stolicą w Unii Europejskiej, drugą co do wielkości gospodarką w Europie Wschodniej, a także ważnym centrum badań i rozwoju oraz outsourcingu procesów biznesowych i technologii informatycznych dla firm z całego świata.
  • Nowa inwestycja Equinix w centrum danych WA3 jest kolejnym krokiem w ramach rozbudowy stale rozwijanej platformy Platform Equinix®, na którą składa się ponad 200 centrów danych i która zapewnia łączność pomiędzy klientami i partnerami w ramach cyfrowego łańcucha dostaw.
  • Centra danych Equinix w Warszawie tworzą gęstą sieć połączeń pomiędzy podmiotami z branży telekomunikacyjnej, dostawcami usług w chmurze i IT, usługodawcami na rynku finansowym. Equinix obsługuje już ponad 350 klientów w samej Warszawie i współpracuje z ponad 190 dostawcami usług sieciowych i ponad 60 dostawcami usług w chmurze. Tak bogaty ekosystem biznesowy daje firmom możliwość tworzenia wzajemnych połączeń bezpośrednich w bezpiecznym środowisku i z większą wydajnością.
  • W pierwszej fazie projektu WA3 będzie oferować 475 szaf serwerowych i ponad 1,400 m2 (15,200 ft.2) powierzchni kolokacyjnej. Centrum danych WA3 będzie spełniać najnowsze standardy innowacyjności w budownictwie. Jedną z takich innowacji jest przeciwpożarowy system mgły wodnej.
  • Equinix pomaga przedsiębiorstwom w Polsce realizować inicjatywy w zakresie cyfryzacji biznesu i transformacji IT do chmury. Poprzez WA3 IBX, firmy w Polsce będą mogły skuteczniej korzystać z innych rozwiązań Equinix, takich jak m.in. Equinix Cloud Exchange Fabric™ (ECX Fabric™) i Equinix SmartKey® do szyfrowania kluczy bezpieczeństwa. WA3 będzie również oferować dostęp do węzła sieciowego Equinix Internet Exchange (dawniej PLIX), który umożliwia operatorom internetowym, w tym dostawcom treści i usług internetowych, prostą i skuteczną wymianę ruchu internetowego z ponad 180 użytkownikami.
  • Equinix już wcześniej ogłosił, że w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje 45 milionów dolarów w Centrum Rozwoju Produktu w Warszawie, które opracowuje i rozwija zaawansowane technologicznie, definiowane programowo rozwiązania sieciowe, bezpośrednio zainspirowane potrzebami klientów. Na podstawie badań opartych na data science Centrum rozwija wirtualną infrastrukturę IT w celu przyspieszenia globalnej cyfrowej transformacji biznesu. Equinix PDC w Warszawie jest trzecim tego typu ośrodkiem Equinix na świecie (pozostałe mieszczą się w Singapurze i w Dolinie Krzemowej).

[źródło: informacja prasowa]