TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Elektroniczna sprawozdawczość PT – UKE czeka na opinię

 
W związku z planowanym wprowadzeniem od 2019 r. obowiązku sprawozdawczego z art. 7 ustawy Prawo telekomunikacyjne wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą dedykowanej Platformy Usług Elektronicznych (PUE), Prezes UKE zachęca przedsiębiorców telekomunikacyjnych do testowania funkcjonalności formularzy sprawozdawczych na PUE. Testowanie będzie możliwe w dniach 25 lipca – 3 sierpnia 2018 r.
Zainteresowani proszeni są o założenie na PUE konta osoby fizycznej za pomocą profilu zaufanego, a następnie wypełnienie załączonej tabeli w Word (Dane PT do zakładania kont podmiotów na potrzeby testów nowej sprawozdawczości) i przesłanie jej na adres test.sprawozdawczosc@uke.gov.pl w celu założenia konta przedsiębiorcy.
Konto osoby fizycznej można założyć korzystając z funkcji „Zarejestruj (Profil zaufany ePUAP)” na stroniehttps://pue.uke.gov.pl i następnie klikając w „Zarejestruj się” .Po założeniu konta należy zalogować się do niego poprzez profil zaufany. Po pierwszym zalogowaniu należy uzupełnić dane w zakładce „Twoje Konto”, „Profil Użytkownika”. Użytkownikowi, który będzie już posiadał konto osoby fizycznej na PUE, pracownik Biura Informatyki UKE , na podstawie danych w wypełnionej tabeli, założy konto testowe przedsiębiorcy.
Uwagi do testowanych formularzy należy zgłaszać w terminie do dnia 3 sierpnia 2018 r. na adres test.sprawozdawczosc@uke.gov.pl korzystając z załączonego pliku Excel (Formularz do przekazywania uwag). Na wskazany adres e-mail proszony jest  kontakt w przypadku pytań związanych z zakładaniem konta na PUE lub testowaniem formularzy sprawozdawczych.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...