TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Drukarki w Rosji drukują treści dotyczące napaści na Ukrainę

Haktywiści z grupy GhostSec przejęli kontrolę nad ponad 300 drukarkami rosyjskimi. O akcji poinformowali na swoim kanale na Telegramie.

 Nie tylko członkowie Anonymous działają na rzecz uświadomienia ludzi w Rosji na temat zbrojnych działań podejmowanych przez ich rząd w Ukrainie. Także haktywiści z GhostSec włączyli się do akcji. Przejęli rosyjskie drukarki i przygotowali specjalny komunikat, który mają one drukować.

“Stworzyliśmy prostą stronę, którą będziemy drukować w całej Rosji, w tym w sieciach rządowych/militarnych!” – poinformowali  na Telegramie.

O całej sytuacji na swoim Twitterze informowali także Anonymous.

Początkowo przejętych zostało 100 drukarek, ale niebawem członkowie GhostSec podali do wiadomości informacje o przejęciu kolejnych 200. IO nie zamierzają na tym poprzestać.

GhostSec drukuje za pomocą przejętych drukarek wiadomość następującej treści:

“Drodzy Bracia i Siostry, to nie jest wasza wojna, to jest wojna waszych rządów. Wasi bracia i siostry są okłamywani. Niektóre oddziały myślą, że przeprowadzają ćwiczenia wojskowe, ale kiedy przybywają na miejsce, o którym myślą, że to ćwiczenia, witają ich żądni krwi Ukraińcy, którzy chcą odkupienia i zemsty za zniszczenia, jakie marionetki Putina wyrządziły tej ziemi. Niektóre z tych jednostek walczą w wojnie Putina, myśląc, że będą tworzyć wielką historię dla większego dobra, nie mając świadomości, że w rzeczywistości wezmą udział w ukraińskiej inwazji. Bracie, otwórz oczy. Slava Ukraini. Niech Bóg błogosławi Ukraińców i naród rosyjski, niech sprawiedliwość zostanie wymierzona rządowi Rosji, niech doświadczy tych samych przeżyć i niepokojów, które Ukraińcy muszą znosić każdego dnia. Amen”

Hakerzy jednocześnie zapewniają, że ich działania skierowane przeciwko rządowi Rosji i wojsku. Apelują o nieatakowanie niewinnych osób.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...