Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Deepomatic we współpracy z VECTOR SOLUTIONS wdraża rozwiązanie do Wizualnej Automatyzacji instalacji sieci światłowodowych

Deepomatic we współpracy z VECTOR SOLUTIONS wdraża rozwiązanie do Wizualnej Automatyzacji instalacji sieci światłowodowych.

Gdynia, 7 kwietnia 2022 – Deepomatic, lider w dziedzinie wizualnej automatyzacji dla telekomunikacji, ogłosił dzisiaj rozpoczęcie współpracy z polskim integratorem systemów sieciowych VECTOR SOLUTIONS. Firmy planują wprowadzić na polski rynek rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystujące technologię rozpoznawania obrazu, przyspieszając tym samym wdrożenia rozwiązań światłowodowych w naszym kraju.

Od czasu aktualizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego w 2020 r. w Polsce zostało zrealizowanych wiele inwestycji światłowodowych. Jest to zbieżne z realizacją założeń koncepcji Społeczeństwa Gigabitowego, wg której do 2025 r. 100% gospodarstw domowych ma uzyskać dostęp do łączy szerokopasmowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, z możliwością rozbudowy do prędkości gigabitowych. Obecnie prawie 50% polskich gospodarstw domowych jest w zasięgu, a 15% użytkowników jest już podłączonych do światłowodu. Jednak o ile budowa sieci i podłączenie użytkowników będą miały zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia celów określonych w Narodowym Planie Szerokopasmowym, o tyle jakość i szybkość realizacji napraw w terenie będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia satysfakcji abonentów.

Rozwiązanie wizualnej automatyzacji Deepomatic analizuje zdjęcia zrobione przez techników polowych podczas wykonywania zleceń oraz ostrzega ich na bieżąco w przypadku wykrycia anomalii. Korzystając z tej analizy, platforma Deepomatic dostarcza w czasie rzeczywistym zespołom ds. jakości sieci i zarządzania operacyjnego informacje na temat wydajności pracy i stanu zasobów sieciowych. Firma Deepomatic posiada udokumentowane doświadczenie we współpracy z największymi europejskimi dostawcami usług internetowych i ich podwykonawcami, takimi jak Bouygues Telecom, Swisscom, CityFibre czy Sogetrel.

– Wierzymy, że rozwiązania światłowodowe będą intensywnie wdrażane przez operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, ponieważ zapewnienie szybkich łączy szerokopasmowych użytkownikom nigdy nie było tak istotne, jak w obecnych czasach. VECTOR SOLUTIONS ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu usług cyfrowych na rynku operatorskim i cieszymy się z możliwości współpracy na polskim rynku – mówi Augustin Marty, Chief Executive Officer w Deepomatic.

Augustin Marty, Chief Executive Officer w Deepomatic

– Firma Deepomatic udowodniła, że platforma Visual Automation przyczyniła się do podniesienia jakości usług telekomunikacyjnych, a operatorzy zyskali dostęp do wiarygodnych i dokładnych danych, które wpływają na ich działania operacyjne. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych doświadczeń i kompetencji pomoże również polskim operatorom telekomunikacyjnym usprawnić prace związane z budową i uruchamianiem sieci światłowodowych oraz zagwarantuje efektywność kosztową i lepsze planowanie działań związanych z utrzymaniem infrastruktury – dodaje Marcin Ułasik, Chief Technology Officer w VECTOR SOLUTIONS.

Marcin Ułasik, Chief Technology Officer w VECTOR SOLUTIONS


Deepomatic
jest wiodącym dostawcą technologii wizualnej automatyzacji, która umożliwia firmom telekomunikacyjnym obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem jakości usług oraz usprawnienie prac polowych.
Firma wykorzystuje innowacyjną technologię rozpoznawania obrazów i sztucznej inteligencji AI, aby błyskawicznie oceniać stan operacji w terenie i odpowiednio zarządzać technikami, wspierając ich w efektywnej realizacji zleceń.

Dzięki rozwiązaniom Deepomatic firmy telekomunikacyjne zyskują możliwość obserwacji sieci w czasie rzeczywistym, otrzymują wymierne wskaźniki jakości oraz możliwość przeprowadzania analizy predykcyjnej na podstawie zebranych danych wizualnych i metadanych.

Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni, właściciele infrastruktury i integratorzy sieci, tacy jak Bouygues Telecom, CityFibre czy Swisscom, korzystają z rozwiązań Deepomatic, aby zapewnić swoim Klientom niezawodne łącza, poprawić jakość usług i zwiększyć długoterminową rentowność infrastruktury ROI.

Więcej informacji https://deepomatic.com


VECTOR SOLUTIONS
jest częścią Grupy Kapitałowej VECTOR, obecnej na rynku telekomunikacyjnym od 1988 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu, integracji i utrzymaniu kompleksowych rozwiązań end-to-end dla operatorów telekomunikacyjnych oraz data center, sektora enterprise, a także branży mediów w Polsce. Podstawową kompetencją VECTOR SOLUTIONS są technologie infrastruktury sieci dostępowych, IP core network, data center & cloud oraz wideo. Od początku działalności trójmiejski integrator wspiera swoich partnerów w wyborze optymalnych rozwiązań, prezentując pełne spektrum technologii gwarantujących bezpieczny rozwój, teraz i w przyszłości.
Więcej informacji: https://vectorsolutions.net/

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....