TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Cztery tytuły dla Stowarzyszenia e-Południe. Gepard Biznesu jest Mocną Firmą Godną Zaufania

Instytut Europejskiego Biznesu po analizie wyników finansowych firm przyznał tytuł Geparda Biznesu 2019 Stowarzyszeniu e-Południe. Organizacja, która działa w i dla środowiska Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych, otrzymała trzy inne prestiżowe tytuły. Jest Brylantem Polskiej Gospodarki 2019, Mocną Firmą Godną Zaufania 2019 oraz Efektywną Firmą 2019.

Instytut Europejskiego Biznesu od 2006 r. organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej tytuł Gepard Biznesu. W przypadku Stowarzyszenia e-Południe średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła 84,5 proc. i dlatego właśnie firma z Bytomia otrzymała tytuł Geparda Biznesu 2019.

Ale to nie wszystko. Stowarzyszenie może też pochwalić się efektywnością. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 22,6 proc. i dzięki temu e-Południe może szczycić się tytułem Efektywna Firma 2019. Tak pozytywne wyniki zapewniły mu tytuł Mocnej Firmy Godnej Zaufania 2019.

Ale to nie koniec sukcesów organizacji ze Śląska. Wartość rynkowa Stowarzyszenia e-Południe w marcu 2019 r. została oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 17 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Źródło: Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...