Cyberwojsko na szkoleniu

61
wojsko żołnierz

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni uczestniczyło w ćwiczeniach CWIX 2022. Do 24 czerwca odbywały się warsztaty interoperacyjności.

Wraz z DKWOC w szkoleniach biorą udział deweloperzy odpowiedzialni za rozwój systemów informatycznych PGO, MGPO oraz PROMIEŃ. Szkolenie obejmuje również obszar cyberbezpieczeństwa z działaniami ofensywnymi  Red Team. W ich trakcie testowane są rozwiązania teleinformatyczne partnerów zagranicznych.

Przedstawiciele Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni są liderami narodowymi, inspektorami bezpieczeństwa teleinformatycznego odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowych rozwiązań teleinformatycznych. Pełnią też rolę inżyniera ds. sieci teleinformatycznych oraz lidera narodowych rozwiązań kryptograficznych .To wszystko elementy prowadzonych ćwiczeń.

W ramach ćwiczeń utworzono zespół monitorowania i reagowania na incydenty komputerowe w sieciach testowych – Coalition Information Assurance Team. Jest on kluczowy w kwestii bezpieczeństwa środowiska testowego i rozwijanych w nim rozwiązań teleinformatycznych.

Działania wspierane są przez personel RCI Bydgoszcz.

Źródło: cyberdefence24.pl