TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Co o MSS myśli minister Andrzej Halicki?

Parę dni temu minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki przyjechał do Krakowa, aby spotkać się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim oraz Markiem Sową, marszałkiem województwa małopolskiego. Dyskutowano o realizacji projektu Małopolska Sieć Szerokopasmowa.

Spoglądając na prace związane z Małopolską Siecią Szerokopasmową zaczynam wierzyć, że terminy zostaną dochowane. To dla Małopolski trudne wyzwanie, ale wyraźnie widać, jak od października ubiegłego roku prace nad realizacja zadania posunęły się znacząco do przodu – dodał szef MAC po rozmowie z marszałkiem województwa.
Celem projektu Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) jest zapewnienie możliwości dostępu do usług szerokopasmowych dla mieszkańców, instytucji publicznych i przedsiębiorców w Małopolsce poprzez rozbudowę regionalnej i lokalnej infrastruktury światłowodowej.
Projekt zakłada budowę sieci szkieletowo – dystrybucyjnych na zagrożonych wykluczeniem cyfrowym terenach województwa małopolskiego. Sieć powstała w ramach projektu będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców telekomunikacyjnych dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio odbiorcom końcowym, tj. mieszkańcom, firmom i instytucjom z terenu Małopolski.
Projekt MMS zakłada, że do końca września 2015 roku zostanie zrealizowana sieć szerokopasmowa o łącznej długości 3.151 km. Zgodnie z informacjami beneficjenta na koniec stycznia 2015 roku projekt osiągnął już 60 % zaawansowania prac projektowych i 25 % prac budowlanych.
W ramach tego projektu planowane jest również wykorzystanie istniejącej infrastruktury – prawie 1900 km, co nie tylko spowoduje oszczędności wynikające z nieduplikowania się infrastruktury, ale znacznie przyśpieszy realizację tego ważnego dla regionu projektu.
Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Zdjęcie: radio90.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...