Check Point publikuje ranking bezpieczeństwa. Polska na odległym miejscu

64

Hakerzy wciąż atakują polskie sieci firmowe i administracyjne. Z najnowszego rankingu firmy Check Point wynika, że w Polsce nie jest najlepiej. Z indeksem zagrożeń wynoszącym 44,1 pkt, nasz kraj znalazł się dopiero na 21. miejscu w Europie i 46. na świecie pod względem bezpieczeństwa sieciowego.

W październiku najbezpieczniejsza w Europie była sieć duńska (indeks zagrożeń 26), a następnie brytyjska (29,3) oraz luksemburska (29,4). Na świecie najmniej infekcji odnotowano w Puerto Rico (14,1), natomiast najwięcej w Etiopii, gdzie indeks zagrożeń wyniósł 100.

Najpopularniejszym złośliwym oprogramowaniem jest Emotet. Za nim plasują się Trickbot i Hiddad, które miały wpływ na 4 proc. organizacji w ujęciu ogólnoświatowym. W Polsce najczęściej wykrywanym malwarem jest również Emotet i odpowiada za 8,1 proc. wszystkich infekcji. W dalszej kolejności Zloader (4 proc.) pobierający trojana bankowego Zeus, oraz RigEk (dostarczający exploit Flash, Java i Silverlight) wpływający na 3,3 proc. polskich organizacji.

Źródło: dobreprogramy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here