TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Branża produkcyjna ufa IoT

Firma Zebra Technologies udostępniła wyniki ankiety, z których wynika, że  większość firm produkcyjnych (97 proc.) uważa Internet Rzeczy (IoT) za jedną z najbardziej znaczących innowacji technologicznych w ich branży. Wielu spośród respondentów oczekuje, że technologia IoT zapewni bieżące i przydatne dane o lokalizacji i stanie produktów, co z kolei usprawni łańcuchy dostaw, pozwoli zminimalizować ryzyko i zredukować straty oraz umożliwi optymalizację kosztów i procedur.

Jak wynika z zebranych danych  83 proc. ankietowanych producentów albo dokonało już pewnych implementacji IoT, albo planuje to zrobić w przeciągu roku, a sieci Wi-Fi, systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), sensory bezpieczeństwa, kody kreskowe, system GPS oraz komputery mobilne były wymieniane jako najważniejsze technologie umożliwiające stosowanie rozwiązań IoT.
Warto też podkreślić, że tylko mniej niż 5 proc. respondentów uważa, że branża produkcyjna nie jest przygotowana na dokonanie zmian wymaganych do wdrożenia rozwiązań IoT. Z drugiej strony, połowa z ankietowanych producentów przytaczała kwestie kosztowe jako największą barierę powstrzymującą ich przed wdrożeniem rozwiązań IoT. Natomiast 46 proc. z nich wskazywało jako przeszkody kwestie ochrony prywatności i zabezpieczenia danych, a także problemy z integracją.
– Działania w procesie produkcyjnym są obecnie bardziej wydajnie niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ instalacja inteligentnych maszyn oraz sensorów w połączonych halach fabrycznych poskutkowała zmniejszeniem czasu przestoju maszyn, lepszym wykorzystaniem zasobów oraz skróceniem czasu potrzebnego na dostarczenie produktu na rynek. Wyniki naszego badania potwierdzają, że realizacja koncepcji „Industry 4.0” jest coraz bliższa. Wciąż jednak można prowadzić więcej działań w zakresie edukacji rynku – po to, aby zwiększyć przyswajanie IoT w branży produkcyjnej – uważa Jim Hilton, dyrektor działu Global Manufacturing Principal w firmie Zebra Technologies.
Źródło: Zebra Technologies
Zdjęcie: internetprzyszlosci.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...