TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Bezpośrednie połączenie mObywatela i operatora telekomunikacyjnego kodem QR 

Coraz większa popularność mObywatela nie uszła uwadze operatorów telekomunikacyjnych. Odważnie po połączenie z rządową aplikacją sięgnął Play. W tym celu posługuje się kodem QR.

mDowód dostępny w mObywatelu zastępuje fizyczny dokument. Wiedzą o tym także operatorzy telekomunikacyjni. Cyfrowy dokument umożliwia podpisanie umowy w salonie czy potwierdzenie tożsamości przy zarządzaniu usługami. Play poszedł jednak krok dalej i zautomatyzował całą procedurę generując odpowiedni kod QR.

Dostęp do mObywatela przez kod QR

Klienci Play mają możliwość przekazania danych do umowy bezpośrednio z aplikacji mObywatel. Odbywa się to poprzez zeskanowanie kodu QR. W ten sposób potwierdzają swoją tożsamość.

Przy podpisywaniu umowy konsultant generuje taki kod, co pozwala na weryfikację i przekazanie danych. Oczywiście klient musi posiadać aktywny mDowód. Wtedy skanuje kod przez aplikację mObywatela.

Jesteśmy dumni z tego, że (wedle naszej wiedzy) jesteśmy pierwszym operatorem, który w taki sposób wykorzystuje integrację z aplikacją mObywate – chwali się Play.

Operator twierdzi, że takie wykorzystanie mObywatela to same zalety. Cały proces jest wygodny i eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędów. Proces jest też bezpieczny, bo odbywa się w pełni cyfrowy. Wszystko też przebiega znacznie szybciej niż w przypadku dotychczasowych metod.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...