Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Bezpieczeństwo dzieci w sieci. W domu nie zostawiamy otwartych drzwi, dlaczego robimy to w internecie?

Na razie dzieci chodzą do szkoły, ale nie można wykluczyć, że nastąpi powrót do nauki zdalnej. Na co zwrócić uwagę, żeby nasze dzieci były bezpieczne w sieci? W Radiu Łódź kilku wskazówek na ten temat udzielił Piotr Kupczyk z firmy Kaspersky Lab Polska.

Przedstawiciel firmy Kaspersky Lab Polska zwrócił uwagę, że w świecie wirtualnym obowiązują te same zasady, jak w świecie rzeczywistym.

– Powinniśmy się kierować tymi sami regułami w świecie online, co w świecie rzeczywistym. Nie zostawiamy otwartych drzwi do domu, gdy opuszczamy nasze mieszkanie. Wpajamy naszym dzieciom, żeby nie rozmawiały z obcymi, te wszystkie zachowania powinniśmy więc przełożyć na świat online. Nie powinniśmy dodawać kogoś, kogo nie znamy do naszych znajomych w mediach społecznościowych czy rozmawiać z obcymi. Nie powinno się też zostawiać otwartych drzwi, czyli naszych urządzeń, bez żadnej ochrony  – tłumaczy Piotr Kupczyk z firmy Kaspersky Lab Polska.

Jeśli w domu jest jeden komputer, to rodzice powinni założyć oddzielne konto dziecku, aby nie miało żadnych uprawnień administracyjnych. Jeśli chodzi zaś o telefon, to warto zainstalować nie tylko program antywirusowy, ale również program, który będzie kontrolował do jakich treści dzieci będą miały dostęp, a do jakich nie powinny, a także definiować, jak długo mogą mieć dostęp do tych urządzeń.

Źródło: Radio Łódź

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....