ATM buduje serwerownię

ATM to znana na rynku, notowana na warszawskiej giełdzie, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji. Posiada własne sieci światłowodowe i centra danych. Jej zarząd poinformował dziś, że podpisana została umowa pomiędzy spółką a konsorcjum firm Totalbud S.A. z siedzibą w Warszawie i AdBuild sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Kielcach. Przedmiotem umowy jest wykonanie budowy budynku serwerowni F6 na terenie ATM w Warszawie przy ul. Grochowskiej 21a/Jubilerskiej 8.

Prace budowlane mają się zakończyć na przełomie II i III kw. 2021 roku, a wartość kontraktu na budowę serwerowni F6 wynosi 18,7 mln zł netto.

Realizacja dodatkowych robót budowlanych oraz wszelkich innych prac związanych z umieszczeniem w budynku m.in. infrastruktury elektroenergetycznej, teleinformatycznej czy klimatyzacyjnej oraz wszelkich innych urządzeń, instalacji, sprzętu i wyposażenia niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania serwerowni w budynku będzie przedmiotem odrębnych umów.

“Realizacja przedmiotowej inwestycji pozwoli spółce zwiększyć podaż oferowanej klientom powierzchni kolokacyjnej netto o ok. 1 500 m2 netto” – czytamy w komunikacie spółki.