TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Art. 30 szkodliwy dla małych operatorów?

Zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwości art. 30 ustawy o “wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych” (czyli megaustawa) jest szkodliwy dla małych operatorów i średnich operatorów, bowiem faworyzuje inwestycje wielkich firm telekomunikacyjnych. Stosowna interpelacja została złożona w tej sprawie do ministra cyfryzacji.
Szkodliwy jest także fakt, że ustawa faworyzuje inwestorów telekomunikacyjnych względem właścicieli nieruchomości i ogranicza ich prawa własności. Posłowie uważają, że polskie prawodawstwo ingeruje w relacje na wolnym rynku oraz jest znacznie ostrzejsze ponad potrzebę wspólnego prawa. Przyczynia się to do tego, że górą są inwestycje ogólnopolskich telekomów o zagranicznym kapitale, a to zagraża pozycji rynkowej lokalnych operatorów. W interpelacji padła między innymi propozycja, aby “uzależnić budowę sieci telekomunikacyjnych w nieruchomości od zgody jej właściciela”. Kancelaria Sejmu nie opublikowała jeszcze odpowiedzi Ministerstwa Cyfryzacji na apel.
Źródło: www.telko.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...