TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Anna Streżyńska w zarządzie nowej spółki technologicznej związanej z branżą gier

 
Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji objęła funkcję prezesa spółki MC2 Solutions. Utworzyła ją wspólnie z Arkadiuszem Szczebiotem i Robertem Kalbarczykiem, którzy również zostali „wyjęci” z nadzorowanego przez nią ministerstwa. W roli inwestora dołączyła do nich spółka Romaniuk Investments z siedzibą w Czechach.
Z Tweetera byłej minister:

Nowe technologie otworzyły nowe perspektywy, które chcemy wykorzystać jako jedni z pierwszych. 31 stycznia wraz z @ViktorWanli przedstawimy nową inicjatywę na międzynarodową skalę. Zapraszam!

MC2 Solutions będzie szukać klientów głównie wśród średnich i dużych przedsiębiorstw, ale też jednostek publicznych. Zaangażuje się też w technologiczny rozwój platformy Kinguin o międzynarodowym zasięgu (obecnie najwięcej użytkowników platformy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii i Kanady), którą w najbliższym czasie czeka przejście na technologię blockchain.
MC2 Solutions w tym procesie zapewni wsparcie technologiczne. Viktor Romaniuk Wanli informuje, że Anna Streżyńska wchodzi ponadto do rady nadzorczej spółki Team Kinguin (organizacja e-sportowa).
Anna Streżyńska dodaje:

Wchodzimy na szybko rosnący rynek. Wszystkie wskaźniki dowodzą, że zwłaszcza w 2017 r. nastąpił wielki boom i coraz więcej zastosowań, zarówno realizowanych przez rządy, jak też biznes, w obszarze blockchainu sprawdza się i może być wykorzystywanych w sposób korzystny dla użytkowników, a także dla organizacji biznesowych

Viktor Romaniuk Wanli, CEO Kinguin oraz współzałożyciel MC² Solutions, powiedział:

 Zdecentralizowany rynek jest przyszłością globalnego handlu, a firmy, które zdadzą sobie z tego sprawę jak najwcześniej, będą mieć największe możliwości wypracowania przewagi konkurencyjnej. Rynek blockchain i związanych z nim rozwiązań wciąż jest na wczesnym etapie kształtowania, więc dla inwestorów zainteresowanych jego potencjałem wsparcie specjalistów jest bezcenne. Dlatego bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy z Anną Streżyńską, która wraz z zespołem MC² Solutions będzie nas wspierać w przejściu platfomy Kinguin.net na technologię blockchain

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...