Anna Streżyńska w zarządzie nowej spółki technologicznej związanej z branżą gier

379

 
Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji objęła funkcję prezesa spółki MC2 Solutions. Utworzyła ją wspólnie z Arkadiuszem Szczebiotem i Robertem Kalbarczykiem, którzy również zostali „wyjęci” z nadzorowanego przez nią ministerstwa. W roli inwestora dołączyła do nich spółka Romaniuk Investments z siedzibą w Czechach.
Z Tweetera byłej minister:

Nowe technologie otworzyły nowe perspektywy, które chcemy wykorzystać jako jedni z pierwszych. 31 stycznia wraz z @ViktorWanli przedstawimy nową inicjatywę na międzynarodową skalę. Zapraszam!

MC2 Solutions będzie szukać klientów głównie wśród średnich i dużych przedsiębiorstw, ale też jednostek publicznych. Zaangażuje się też w technologiczny rozwój platformy Kinguin o międzynarodowym zasięgu (obecnie najwięcej użytkowników platformy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii i Kanady), którą w najbliższym czasie czeka przejście na technologię blockchain.
MC2 Solutions w tym procesie zapewni wsparcie technologiczne. Viktor Romaniuk Wanli informuje, że Anna Streżyńska wchodzi ponadto do rady nadzorczej spółki Team Kinguin (organizacja e-sportowa).
Anna Streżyńska dodaje:

Wchodzimy na szybko rosnący rynek. Wszystkie wskaźniki dowodzą, że zwłaszcza w 2017 r. nastąpił wielki boom i coraz więcej zastosowań, zarówno realizowanych przez rządy, jak też biznes, w obszarze blockchainu sprawdza się i może być wykorzystywanych w sposób korzystny dla użytkowników, a także dla organizacji biznesowych

Viktor Romaniuk Wanli, CEO Kinguin oraz współzałożyciel MC² Solutions, powiedział:

 Zdecentralizowany rynek jest przyszłością globalnego handlu, a firmy, które zdadzą sobie z tego sprawę jak najwcześniej, będą mieć największe możliwości wypracowania przewagi konkurencyjnej. Rynek blockchain i związanych z nim rozwiązań wciąż jest na wczesnym etapie kształtowania, więc dla inwestorów zainteresowanych jego potencjałem wsparcie specjalistów jest bezcenne. Dlatego bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy z Anną Streżyńską, która wraz z zespołem MC² Solutions będzie nas wspierać w przejściu platfomy Kinguin.net na technologię blockchain