Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Amerykanie tracą miliony na internetowych oszustwach

W wyniku oszustw internetowych Amerykanie powyżej 60 roku życia stracili  spore pieniądze. Szacunki firmy Atlas VPN opartych m.in. na danych FBI wskazują, że może to być nawet 966 mln dolarów.

Dane dotyczące oszustw internetowych w 2020 roku  w Ameryce nie są optymistyczne. Szczególnie te dotyczące seniorów.

– Cyberprzestępcy atakują ofiary w wieku powyżej 60 lat, ponieważ uważa się, że dysponują znacznymi zasobami finansowymi, ale także dlatego, że starsi ludzie zwykle nie posiadają wiedzy na temat podstawowych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego – wyjaśnia Edward Garb, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Atlas VPN.

Dlatego też w Ameryce do FBI osoby w wieku 60+ złożyły 105 301 skarg, w których podana została łączna kwota strat – 966 mln dolarów. Pokazuje to, że w wyniku oszustwa internetowego, starsza osoba średnio traci 9174 dolarów. W przeliczeniu na dobę jest to 2,65 mln dolarów.

W niższych grupach wiekowych straty są niższe, ale wcale niebagatelne. Amerykanie w wieku 50-59 stracili przez oszustwa w 2020 r. sporo pieniędzy. Tutaj podawana jest kwota 849 mln dolarów i  85 967 zgłoszonych oszustw.

W grupie wiekowej 40-49 jest to 91 568 zgłoszeń na kwotę 717 mln dolarów. A pośród osób w wieku 30-39 lat – 88 364 przypadków na sumę 492 mln dolarów, czyli 5570 dolarów  średnio na osobę.

Najmniejsze straty poniosły osoby najmłodsze czyli z przedziału 20-29 lat. Tutaj doszło do 70 791 zgłoszonych oszustw i w ich wyniku poniesiono 197 mln dolarów straty.

Źródło: telko in

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....